ЛатвияLETA23 мар.

Par vīrieša slepkavību Valmierā aizturēta sieviete

Aizdomās par iespējamu 1967.gadā dzimuša vīrieša slepkavību Valmierā aizturēta 1954.gadā dzimusi sieviete, informēja Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes pārstāve Zane Vaskāne.

Martā policijas Valmieras iecirknī tika saņemta informācija par 1967.gadā dzimuša vīrieša līķi, kurš atrasts kādā ēkā Valmierā. Policija sāka kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 13.nodaļas par noziedzīgu nodarījumu pret personas veselību.

Veicot pirmstiesas izmeklēšanas darbības, konstatēts, ka vīrietim nodarīti miesas bojājumi, kuru rezultātā iestājusies nāve. Aizdomās par noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu likumsargi aizturēja 1954.gadā dzimušu sievieti, kurai tiesa piemēroja drošības līdzekli apcietinājumu.

Sieviete ar bojāgājušo vīrieti bija savstarpēji pazīstami. Tāpat aizdomās turētā sieviete jau iepriekš ir nonākusi policijas redzeslokā par dažādiem likumpārkāpumiem.

Izmeklēšanas gaitā sāktais kriminālprocess tika pārkvalificēts pēc Krimināllikuma 116.panta, proti, slepkavību. Par šādu noziegumu soda ar mūža ieslodzījumu vai brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz 20 gadiem, ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Patlaban turpinās pirmstiesas izmeklēšana un izmeklēšanas interesēs plašāki komentāri netiks sniegti.