LETA18 янв.

Pagarina divu civilo ekspertu dalības laiku EDSO Speciālajā novērošanas misijā Ukrainā

Valdība pagājušonedēļ pagarināja civilo ekspertu Reiņa Janevica un Pāvela Trifanova dalības laiku Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) Speciālajā novērošanas misijā Ukrainā.

Ārlietu ministrijas (ĀM) sagatavotajā rīkojumā, ka valdība pagājušā gada februārī pieņēma zināšanai informatīvo ziņojumu par Latvijas civilo ekspertu dalību starptautiskajās misijās un operācijās no 2020. līdz 2022.gadam, kas paredz līdz 11 civilo ekspertu nosūtīšana dalībai EDSO Speciālajā novērošanas misijā Ukrainā.

Pēc ĀM paustā, valdības konceptuāli pieņemtais informatīvais ziņojums nosaka, ka pēc informācijas saņemšanas no EDSO par konkrētu ekspertu apstiprināšanu ministrija iesniedz Ministru kabinetā rīkojuma projektu par civilā eksperta nosūtīšanu misijā vai operācijā, paredzot iespēju ar civilo ekspertu darbības nodrošināšanu saistītās izmaksas segt no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem". ĀM norādīja, ka EDSO Speciālajā novērošanas misijā Ukrainā pašlaik piedalās trīs nosūtītie civilie eksperti no Latvijas.

Ministrijā skaidroja, ka EDSO Sekretariāts lūdzis pagarināt civilā eksperta Janevica darbības laiku misijā līdz 9.decembrim, bet Trifanovam - līdz 30.novembrim.

Plānots, ka Janevicam tiks izmaksāts atalgojums minimālās mēneša darba algas apmērā - šogad tie būs kopumā 5667 eiro. Tāpat civilais eksperts saņems piemaksu par dalību starptautiskajā misijā, kas kopsummā veidos 27 913 eiro. ĀM veiks valsts sociālās apdrošināšanas iemaksas par kopējo summu 7922 eiro.

Savukārt Trifanovam tiks izmaksāts atalgojums minimālās mēneša darba algas apmērā, kas šogad būs kopumā 5500 eiro. Tāpat civilais eksperts saņems piemaksu par dalību starptautiskajā misijā 27 195 eiro apmērā, savukārt ĀM veiks valsts sociālās apdrošināšanas iemaksas par kopējo summu 7713 eiro.

Tāpat ĀM katram ekspertam segs veselības apdrošināšanas izdevumus 1543 eiro apmērā gadā atbilstoši EDSO noteiktajam apmēram, kas ir 128 eiro mēnesī - Janevicam tie būs 1452 eiro, bet Trifanovam - 1415 eiro.

Ministrijā skaidroja, ka saskaņā ar starptautiskās misijas finansēšanas noteikumiem šo izdevumu segšana ir Latvijas pienākums un starptautiskā misija šos izdevumus neapmaksā.