ЛатвияLETA13 апр.

Pagaidu pilnvarotā lietvede Austrālijā gatavojas Latvijas vēstniecības atvēršanai

Darbu Austrālijas galvaspilsētā Kanberā sākusi Latvijas pagaidu pilnvarotā lietvede Ieva Apine, kura veiks sagatavošanās darbus Latvijas vēstniecības atvēršanai informēja Ārlietu ministrijā (ĀM).

Pēc ĀM paustā, īpaša nozīme būs ciešu kontaktu nodibināšanai ar Austrālijā pārstāvētām latviešu diasporas organizācijām. Tāpat ĀM uzsvēra, ka vēstniecības atvēršana nodrošinās efektīvāku Latvijas interešu pārstāvību stratēģiski nozīmīgajā Indijas un Klusā okeāna reģionā.

Paredzēts, ka tā būs reģionālā vēstniecība ar sākotnēju akreditāciju Austrālijā un Jaunzēlandē. Vēstniecība sniegs atbalstu diasporai, sekmēs aktīvāku divpusējo attiecību attīstību, tai skaitā veicinot ekonomisko sadarbību, kā arī pavērs jaunas iespējas sakariem ar Okeānijas valstīm Latvijas ANO Drošības padomes kandidatūras kontekstā.

ĀM skaidroja, ka pagaidu pilnvarotā lietvede arī iesaistīsies konsulārās palīdzības sniegšanā Latvijas valstspiederīgajiem, kuri Austrālijā uzturas īslaicīgi un ir nonākuši ārkārtas situācijā, piemēram, zudis vienīgais ceļošanas dokuments, persona aizturēta vai kļuvusi par nozieguma upuri.

Konsulārā palīdzība tiks sniegta sadarbībā ar Latvijas goda konsuliem Austrālijā un citu Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu pārstāvniecībām šajā valstī. Savukārt konsulāro pakalpojumu sniegšana vēstniecībā tiks sākta, tiklīdz tas būs tehniski iespējams.

"Līdz turpmākām norādēm Latvijas valstspiederīgie ir aicināti izmantot līdzšinējo iespēju saņemt konsulāros pakalpojumus ar Latvijas goda konsulu Austrālijā starpniecību, jebkurā citā Latvijas vēstniecībā vai attālināti kā e-pakalpojumus," norādīja ĀM, piebilstot, ka Latvijas rezidējošā vēstnieka akreditācija Austrālijā plānota gada otrajā pusē.

ĀM vērsa uzmanību, ka Austrālija pēc Otrā pasaules kara uzņēma ievērojamu skaitu latviešu, kas mūsdienās veido vairāk nekā 20 000 cilvēku lielu un aktīvu diasporu. Tās nozīmīgākā organizācija ir Latviešu apvienība Austrālijā un Jaunzēlandē, kas apvieno vairāk nekā 40 dažādu latviešu organizāciju, draudžu un centru, kuros rit aktīva sabiedriskā dzīve, kopjot un saglabājot latvietību. Patlaban Austrālijā darbojas arī pieci Latvijas goda konsuli - Adelaidē, Brisbenā, Melburnā, Pertā un Sidnejā.

ĀM joprojām iesaka neceļot ārpus Latvijas bez ārkārtējas nepieciešamības. Savukārt kontaktiem ar Latvijas vēstniecību Austrālijā var rakstīt uz e-pasta adresi "Embassy.Australia@mfa.gov.lv".