ЛатвияLETA2 мар.

Otrdienas rītā ugunsgrēkā Rīgā izglābti deviņi cilvēki

Rīgā otrdienas rītā ugunsgrēkā izglābti deviņi cilvēki informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Otrdienas rītā plkst.4.24 ugunsdzēsēji steidzās uz izsaukumu Rīgā, kur četrstāvu mājas otrā stāva dzīvoklī dega vannas istaba un gaitenis 15 kvadrātmetru platībā. No piedūmotās ēkas izglābti deviņi un evakuēti desmit cilvēki.

Pēc vairākām stundām ugunsgrēks tika likvidēts. Dzīvoklī, kur notika ugunsnelaime, dūmu detektors nebija ierīkots.

Pirmdienas vakarā VUGD steidzās uz izsaukumu Ventspilī, kur vienstāva dzīvojamajā mājā dega sadzīves mantas. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējies cilvēks, kurš bija cietis un nodots mediķiem.

Tāpat pirmdien saņemts izsaukums Ventspilī, kur deviņstāvu dzīvojamā mājā bija jūtama dūmu smaka. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji konstatēja, ka otrā stāva dzīvoklī deg sadzīves mantas un dīvāns desmit kvadrātmetru platībā. No ēkas evakuēti 20 cilvēki.

Aizvadītajā diennaktī reģistrēti divi kūlas ugunsgrēki. Līgatnes novadā bija degusi pērnā zāle gar dzelzceļu, bet Ventspils novadā dega kūla vairāk nekā 3,5 hektāru platībā.

Pirmdien ugunsdzēsēju palīdzība bija nepieciešama arī Gulbenes novadā, kur grāvja ledū bija ielūzusi govs.

Savukārt Rīgā tika saņemta informācija, ka Bieķeņgrāvja ledū ielūzis cilvēks. Šoreiz glābšanas darbu nebija, jo cilvēkam izdevās izkļūt no ūdens paša spēkiem.