ЛатвияLETA14 мар.

"Orkla Latvija" šogad investēs vairāk nekā 4,6 miljonus eiro ilgtspējīgā attīstībā

Pārtikas koncerns "Orkla Latvija" šogad investēs vairāk nekā 4,6 miljonus eiro ilgtspējīgā ražošanas procesu attīstībā, jaunu produktu izstrādē, kā arī darba vides un infrastruktūras uzlabošanā vēstīja "Orkla Latvija" pārstāvji.

Uzņēmumā pauda, ka 2021.gada "Orkla Latvija" lielākie investīciju projekti būs jaunas konfekšu glazēšanas iekārtas uzstādīšana "Laimas" ražotnē, vafeļu griešanas iekārta "Staburadzes" ražotnē, šerbeta ražošanas automatizēšana "Laimas" jaunajā ražotnē un daudzi citi.

Papildus tam, kā uzsvēra koncerna pārstāvji, liela daļa investīciju būtiski uzlabos energoefektivitāti vairākās "Orkla Latvija" ražotnēs, tostarp "Ādažu čipsu" un "Spilvas" ražotnē, palīdzot uzņēmumam kopumā radīt par 305 tonnām mazāk oglekļa dioksīda izmešu.

"Covid-19 izraisītā krīze mainīja mūsu plānus, bet mēs jau pērn proaktīvi reaģējām un pielāgojāmies situācijai, lai rastu risinājumus biznesa nepārtrauktībai, tai pat laikā rūpējoties par darbinieku drošību un veselību," norādīja "Orkla Latvija" valdes priekšsēdētājs Toms Didrihsons. Viņš uzsvēra, ka šogad "Orkla Latvija" turpinās pilnveidot ražošanas procesus un ieviest inovācijas.

"Šogad mēs uzstādīsim jaunas, ilgtspējīgas ražošanas iekārtas mūsu ražotnēs, pilnveidosim darba vidi un infrastruktūru, kā arī mūsu zīmolu produktu sortimentu papildināsim ar vairākiem desmitiem jaunu produktu, kurus izstrādājusi "Orkla Latvija" inovāciju komanda," piebilda Didrihsons.

"Orkla Latvija" koncerna pagrozījums 2019.gadā bija 85,21 miljons eiro, kas ir par 3,7% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt grupas peļņa samazinājās par 3,2% un bija 2,807 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. "Orkla Latvija" koncernā ietilpst SIA "Saldumu tirdzniecība" un SIA "Latfood Agro".

Latvijā "Orkla" pārstāv un attīsta "Laima", "Selga", "Staburadze", "Ādažu čipsi", "Pedro", "Spilva", "Gutta", "Everest", "Latplanta" un citus zīmolus. Uzņēmums iekļaujas Norvēģijas koncernā "Orkla".