ЛатвияLETA7 февр.

"Orkla Latvija" investējis 215 000 eiro "Selgas" vafeļu ražošanas attīstībā

Pārtikas koncerns "Orkla Latvija" investējis 215 000 eiro vafeļu "Selga" ražošanas attīstībā, iegādājoties jaunas dzesēšanas iekārtas pauda uzņēmumā.

"Orkla Latvija" pārstāvji skaidroja, ka jaunā iekārta paredzēta pildīto vafeļu vienmērīgai dzesēšanai, lai varētu kvalitatīvi un precīzi tās sagriezt nepieciešamajās formās. Investīcijas ļaus uzņēmumam palielināt ražošanas jaudu, kā arī nodrošināt augstākās kvalitātes produktus.

Līdz ar iekārtas uzstādīšanu, tiks radīta iespēja automatizēti dzesēt pildītās vafeļu lapas 24 stundas diennaktī jeb trijās maiņās bez apstājas.

"Orkla Latvija" valdes priekšsēdētājs Toms Didrihsons minēja, ka šī investīcija ir turpinājums jaunās vafeļu krāsns iegādes projektā, kas sekmēs pilna ražošanas procesa automatizāciju.

"Ar šo ieguldījumu mēs veicam savu laiku nokalpojušās dzesēšanas iekārtas nomaiņu uz jaunu, pilnībā automatizētu tehnoloģiju. Jaunajā dzesēšanas iekārtā pildītās vafeļu lapas dzesējas ar tīru, sausu un atdzesētu gaisu, kas labvēlīgi ietekmē vafeļu pildījumu un palīdz saglabāt nemainīgi labu produkta garšu un kvalitāti," viņš pauda, piebilstot, ka vienlaikus tiks samazināts arī dīkstāves laiks, tādējādi uzlabojot ražošanas efektivitāti.

Jau ziņots, ka "Orkla" grupa būvē divas jaunas ražotnes Ādažos, tostarp šokolādes ražotnes darbību plānots sākt 2021.gada vidū, bet jaunās cepumu un vafeļu ražotne darbu plāno sākt 2022.gadā. Abu ražotņu Ādažos izveidei tika iegādāti kopumā 13 hektāri zemes, no kuriem cepumu un vafeļu ražotne aizņems lielāko daļu. "Orkla Latvija" jaunajā cepumu un vafeļu ražotnes būvniecībā investēs 32 miljonus eiro.

"Orkla Latvija" koncerna pagrozījums 2019.gadā bija 85,21 miljons eiro, kas ir par 3,7% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt grupas peļņa samazinājās par 3,2% un bija 2,807 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. "Orkla Latvija" koncernā ietilpst SIA "Saldumu tirdzniecība" un SIA "Latfood Agro".

Latvijā "Orkla" pārstāv un attīsta "Laima", "Selga", "Staburadze", "Ādažu Čipsi", "Pedro", "Spilva", "Gutta", "Everest", "Latplanta" un citus zīmolus. Uzņēmums iekļaujas Norvēģijas koncernā "Orkla".