LETA20 окт.

Oktobra pēdējā nedēļā prognozē visai sausu un siltu laiku

Tuvākajās dienās Latvijā gaidāms silts un lietains laiks, nedēļas nogalē kļūs nedaudz vēsāks un sausāks, savukārt nākamajā nedēļā būs maz nokrišņu un vidējā gaisa temperatūra gaidāma divus trīs grādus virs normas, liecina Eiropas Vidēja termiņa laika prognožu centra informācija.

Šīs nedēļas vidū laikapstākļus noteiks plaša ciklona siltais sektors, gaidāms lietus, pastiprināsies dienvidrietumu vējš un gaisa temperatūra ceturtdien pakāpsies līdz +12..+16 grādiem. Piektdien gan naktī, gan dienā gaidāmi +9..+14 grādi.

Svētdien un pirmdien, 25.-26.oktobrī, Baltijas valstīs gaidāms anticiklons, kas vēlāk atkāpsies uz austrumiem, savukārt Eiropas ziemeļrietumos pastiprināsies cikloni. Sagaidāms, ka oktobra beigās Latvija galvenokārt būs anticiklona un ciklonu siltajā sektorā, dominēs gaisa plūsma no dienvidiem un līs maz.

Ja debesis skaidrosies, dažās naktīs vietām valstī gaidāma salna. Siltākajās diennaktīs gaisa temperatūra, iespējams, sasniegs +10..+15 grādus.

Novembra pirmajā pusē nokrišņu varētu būt mazāk nekā ierasts, gaisa temperatūra pakāpeniski pazemināsies. Novembra otrajā pusē laiks kļūs lietaināks, dažkārt gaidāms arī sniegs un krusa.

Līdz 2021.gada pavasarim visu mēnešu vidējā gaisa temperatūra prognozēta augstāka par normu. Novembris un decembris varētu būt mēneši ar mazāko temperatūras novirzi attiecībā pret klimatisko normu.