LETA26 февр.

Ņujorkas gubernators Kuomo apsūdzēts seksuālā uzmācībā

Ņujorkas štata gubernatora Endrū Kuomo administrācijas bijusī locekle Lindsija Boilana, kas apsūdz gubernatoru seksuālā uzmācībā, trešdien sniedza sīkākas ziņas, sakot, ka Kuomo reiz viņu noskūpstījis uz lūpām bez viņas piekrišanas.

Boilana stāstīja, ka strādājusi kā ekonomikas konsultante Kuomo administrācijā vairāk nekā trīs gadus, un Kuomo šajā laikā "īpaši centies pieskarties man muguras lejasdaļā, rokām un kājām", salīdzinājis viņu ar kādu no savām bijušajām draudzenēm un reiz pajokojis, ka viņiem vajadzētu spēlēt pokeru uz izģērbšanos.

Demokrātu partijas biedre Boilana, kas kandidē uz Manhetenas rajona prezidenta amatu, paziņojumā vietnē "Medium" rakstīja, ka Kuomo viņu noskūpstījis pēc tam, kad viņa, aci pret aci tiekoties ar gubernatoru viņa birojā, informējusi par ekonomikas un infrastruktūras projektiem.

"Kad es piecēlos, lai dotos prom, un gāju uz atvērtām durvīm, viņš nostājās man priekšā un noskūpstīja mani uz lūpām. Es biju šokēta, bet turpināju iet," stāstīja Boilana. "Doma, ka kāds varētu iedomāties, ka es ieņemu savu augsto amatu tāpēc, ka gubernators ir manī "ieķēries", bija pazemojošāka par pašu skūpstu."

Boilana, kas ir bijusī gubernatora sekretāra vietniece ekonomiskās attīstības jautājumos un īpašā padomniece, decembrī tviterī ierakstīja, ka Kuomo viņai seksuāli uzmācies, bet toreiz neizpauda detaļas un noraidīja lūgumus sniegt intervijas.

Kuomo toreiz noliedza, ka esot izdarījis ko nepiedienīgu. "Es esmu cīnījies par to un ticu tam, ka sievietei ir tiesības paust savu viedokli un izteikties par savām problēmām un bažām," Kuomo paziņoja reportieriem. "Bet tas vienkārši nav taisnība."

Kuomo preses sekretāre Keitlina Žiruāra trešdien pavēstīja, ka visi Boilanas "apgalvojumi par nepiedienīgu uzvedību ir vienkārši nepatiesi".

Boilana rakstīja, ka sākotnēji izteikusies par savu pieredzi sakarā ar ziņām, ka ASV prezidents Džo Baidens varētu nominēt Kuomo ASV ģenerālprokurora amatam. Viņa nolēmusi sniegt sīkākas ziņas, cerot, ka tas pamudinās izteikties arī citas sievietes.