LETA9 мар.

Ņujorkas demokrātu līderi aicina gubernatoru Kuomo atkāpties

ASV Ņujorkas štata Likumdevēju sapulces līderi demokrāti svētdien aicināja pavalsts gubernatoru Endrū Kuomo atkāpties, plašumā vēršoties skandālam, ko izraisījušas gubernatoram celtās apsūdzības seksuālā uzmācībā.

Senāta vairākuma līdere Andrea Stjuarte-Kazinsa un Asamblejas spīkers Kārls Hīstijs ar šīm prasībām nākuši klajā svētdien dažas stundas pēc tam, kad Kuomo bija paziņojis, ka amatu pamest negrasās un nodēvējis aicinājumus atkāpties par politiski motivētiem.

Skandāls ap Kuomo uzvedību un pārmetumi par to, kā štatā pandēmijas apstākļos risināta situācija pansionātos, sāk nepieņemami novirzīt uzmanību no pamatlietām, skaidroja Stjuarte-Kazinsa.

"Ņujorka joprojām ir pandēmijas vidū, un to joprojām skar tās sociālās, veselības un ekonomiskās sekas," paziņojumā norādīja senatore. "Mums ir jāīsteno pārvalde tā, lai katru dienu netiktu novērsta uzmanība. Štata labuma vārdā gubernatoram Kuomo ir jāatkāpjas."

Hīstijs nācis klajā ar savu paziņojumu, lielā mērā atbalsojot kolēģes nostāju.

"Mums ir daudz izaicinājumu, ko risināt, un es uzskatu, ka ir pienācis laiks gubernatoram nopietni izvērtēt, vai viņš var efektīvi apmierināt Ņujorkas iedzīvotāju vajadzības," norādīja apakšnama spīkers.

Šobrīd jau piecas sievietes nākušas klajā ar apsūdzībām, ka Kuomo viņām izteicis nepiedienīgas piezīmes vai viņām uzmācies.

No viņām četras ir bijušās palīdzes vai padomnieces, kas apgalvo, ka Kuomo radījis nepatīkamu darba vidi, kurā sievietes noniecinātas.

Ģenerālprokurores Letišas Džeimsas birojs pārrauga sūdzību izskatīšanu.