ЛатвияLETA18 апр.

"Novatours" aprīļa beigās atsāks ceļojumus no Rīgas uz Turcijas kūrortiem

Tūroperators "Novatours" aprīļa beigās atsāks piedāvāt atpūtas braucienus no Rīgas uz Turcijas kūrortiem informēja tūroperatora pārstāvji.

Ceļošana pagaidām atjaunota tikai uz Antālijas reģionu.

Pirmais "Novatours" lidojums uz Turciju paredzēts 24.aprīlī, taču, pēc kompānijā vēstītā, visas biļetes uz šo datumu jau izpārdotas.

Uzņēmumā atzīmēja, ka ceļojumu atjaunošana uz Turciju bija pārdomāts un atbildīgs lēmums, kura pieņemšanā ņemta vērā gan ārvalstu partneru sniegtā informācija, gan atbildīgo valsts iestāžu noteikumi un rekomendācijas, kā arī saslimstības atšķirība dažādos Turcijas reģionos.

Atbilstoši "Novatours" Turcijas partneru sniegtajai informācijai valstī notiek aktīva tūrismā iesaistīta apkalpojošā personāla vakcinēšana, tāpat kūrortos tiek īpaši uzraudzīti epidemiloģisko nosacījumu ievērošana.

Tūroperatora pārstāve Turcijā Ludmila Blaževiča uzsvēra, ka drošības situācijai Antālijas reģionā tiek pievērsta liela uzmanība, tomēr tā netraucē atpūtu. "Sabiedriskās vietās sejas masku valkāšana ir obligāta. Valsts iedzīvotājiem ir noteikta komandantstunda, tomēr tā neattiecas uz tūristiem. 13.aprīlī ir sācies svētais mēnesis Ramadāns, kas ilgs vienu mēnesi - līdz 12.maijam," viņa skaidroja.

Jau ziņots, ka atbilstoši valdības lēmumam no 17.marta ir atļauti gaisa pārvadājumi uz un no trešajām valstīm. Vienlaikus saglabāts nosacījums, ka ir aizliegta nebūtiska ceļošana no trešajām valstīm uz Latviju.

"Novatours" 2019.gadā strādāja ar 35,018 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 2,1% mazāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa saruka 2,8 reizes un bija 334 818 eiro. Kompānijas 2020.gada finanšu rādītāji vēl nav publiskoti.

Kompānija "Novatours" reģistrēta 2000.gada decembrī, un tās pamatkapitāls ir 176 435 eiro. "Novatours" vienīgais īpašnieks ir Lietuvā reģistrēts uzņēmums "Novaturas".