ЛатвияLETA18 февр.

No piedūmota dzīvokļa Bauskā izglābts cilvēks

Trešdien kādā ugunsgrēkā Bauskā no piedūmota dzīvokļa izglābts cilvēks uzzināja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Plkst.13.37 VUGD saņēma izsaukumu Bauskā, kur piecstāvu mājas dzīvoklī dega uz ieslēgtas plīts bez uzraudzības atstāts ēdiens. Lai gan degšanas platība bija neliela - puse kvadrātmetra - dzīvoklī bija radies piedūmojums. Ugunsdzēsēji no telpām izglāba vienu cilvēku, bet plkst.14.25 darbs notikuma vietā tika pabeigts.

VUGD kārtējo reizi aicina ievērot piesardzību, gatavojot un sildot ēdienu. Nedrīkst atstāt ēdienu uz ieslēgtas plīts bez uzraudzības. Ugunsgrēki, kuros deg gatavošanas procesā aizmirsts ēdiens, platības ziņā ir nelieli, bet rada spēcīgu sadūmojumu, kas apraud mājokļa iemītniekus. Šādos gadījumos ugunsnelaimi laicīgāk pamanīt palīdzēs mājoklī uzstādīts dūmu detektors, kas gan jau kopš pērnā gada sākuma ir obligāta prasība.

Trešdien VUGD dzēsa arī kādu 300 kvadrātmetru platībā degošu vienstāva noliktavas ēkas jumtu Ādažu novadā, savukārt Jelgavas novada Jaunsvirlaukas pagastā dega vienstāva noliktavas tipa ēka ar izbūvētu garāžu un pirti kopumā 120 kvadrātmetru platībā. Abi ugunsgrēki tika veiksmīgi likvidēti, un cilvēki tajos necieta.

Aizvadītajā diennaktī, no 17.februāra plkst.6.30 līdz 18.februāra plkst.6.30, VUGD saņēma 38 izsaukumus - 13 uz ugunsgrēku dzēšanu, 16 uz glābšanas darbiem, bet deviņi izsaukumi bija maldinājumi.