LETA29 нояб.

Nevaru sagaidīt, kad atkal šokēšu boksa pasauli

Latvijas bokseris Ričards Bolotņiks deg nepacietībā šokēt boksa pasauli, boksa turnīra "Golden Contract" rīkotājiem "MTK Global" atklāj sportists.

Bolotņiks 2.decembrī Veikfīldā "Production Park" studijā "Golden Contract" finālā tiksies ar vācieti Seržu Mihelu.

Bolotņiks septembra beigās klubā "Studio 69" pēc punktiem uzvarēja britu Hoziju Bērtonu, kuru klātienē bija ieradies atbalstīt slavenais smagsvaru bokseris Taisons Fjūrijs. Uzvara ļāva Bolotņikam nosargāt Pasaules Boksa organizācijas (WBO) Eiropas čempiona jostu pussmagajā svarā.

Pērnā gada decembra vidū Bolotņiks izcīnīja WBO Eiropas čempiona titulu pussmagajā svara kategorijā. Latvijas bokseris šī turnīra ceturtdaļfināla cīņas pirmajā raundā uzveica ziemeļīru Stīvenu Vordu.

"Pirms turnīra Bērtons teica, ka viņš ir favorīts, taču es pierādīju, ka viņš kļūdās. Tāpat arī boksa skatītāji neuzskatīja mani par favorītu cīņā pret Vordu, taču arī tad pierādīju, ka viņi kļūdās. Man patīk satricināt pasauli un nevaru sagaidīt, kad atkal to šokēšu cīņā pret Mihelu," stāsta Bolotņiks.

Latvijas bokserim šī turnīra laikā ir radies atbalstītāju pulks Lielbritānijā, kas viņam raksta vēstules.

"Žēl, ka nebūs līdzjutēju, taču ringa stūrī būs mana komanda, bet fani tik un tā atbalstīs. Vienmēr jūtu viņu atbalstu, lai kur arī notiktu cīņa," uzsver Bolotņiks.

30 gadus vecais Bolotņiks karjeras laikā uzvarējis 17 no 23 cīņām, septiņas no tām noslēdzot ar nokautu.

Tikmēr 32 gadus vecais Mihels, kurš tiek dēvēts par "bavāriešu snaiperi", profesionālās karjeras laikā ringā kāpis 12 reizes, izcīnot 11 uzvaras, astoņas no tām ar nokautu.

30.septembrī viņš Jorkas hallē Londonā notikušajā pusfinālā uzvarēja britu Laiemu Konroju. Viņš pretinieku trīs reizes aizsūtīja nokdaunā, un cīņa ceturtajā raundā tika pārtraukta.

Uzvara "Golden Contract" turnīrā bokserim dos līgumu par vairākām cīņām augstā līmenī.