LETA12 нояб.

Neskatoties uz pašvaldības norādījumiem, mākslinieki Rīgā rīko akciju "Tēlniecības Melnās dienas"

Neskatoties uz Rīgas pilsētas izpilddirektora pienākumu izpildītājas Ivetas Zalpēteres  norādījumu, šodien plkst.11, 12, 13 un 14 notika akcija "Tēlniecības Melnās dienas", kuras laikā mākslinieki pilnīgi vai daļēji aizsegs savus pilsētvidē radītos darbus informēja akcijas rīkotāji.

Dalību akcijā izziņojuši tēlnieki Aigars Bikše, Gļebs Panteļejevs, Olga Šilova, Igors Dobičins, Andris Vārpa, Ojārs Breģis un Guna Zvaigznīte. Akcijas mērķis ir simboliski iezīmēt tēlniecības nākotni pilsētvidē pēc valdības iecerētās nodokļu reformas īstenošanas autoratlīdzību jomā.

Latvijas Mākslinieku savienības organizēto akciju bija plānots realizēt Patriotu nedēļas laikā no šodienas līdz 17.novembrim, iesaistot 13 Latvijas māksliniekus.

Rīgas pilsētas izpilddirektora pienākumu izpildītāja nepiekrita akcijas "Tēlniecības Melnās dienas" izpausmes veidam un juridiskā nodaļa apliecināja, ka akcija neatbilst regulējumiem, jo tās norise nav normatīvajos aktos definēta.

Kā norāta pasākuma rīkotāji, akcija ir laikmetīgās mākslas izpausmes veids un definējums jāmeklē mūsdienu pasaules un Eiropas mākslas norišu kontekstā. Māksliniekam nevar aizliegt zīmēt, gleznot, veidot un tādēļ akcija notiks - septiņi mākslas darbi Rīgas pilsētvidē tiks pilnīgi vai daļēji aizsegti, bet pārējo akcijas dalībnieku darbi tiks atspoguļoti virtuāli medijos un sociālajos tīklos.