LETA24 мар.

Negadījumā Krievijā dzīvību zaudējuši trīs bumbvedēja apkalpes locekļi

Krievijā armijas lidlaukā netālu no Kalugas otrdien neparedzēti nostrādājot katapultai, dzīvību zaudējuši trīs bumbvedēja Tu-22M3 apkalpes locekļi, pavēstīja Aizsardzības ministrija.

"23.martā lidlaukā Kalugas apgabalā uz zemes veicot Tu-22M3 plānoto gatavošanu lidojumam, neparedzēti nostrādāja katapultēšanās sistēma. Tā kā augstums bija nepietiekams, lai atvērtos izpletņi, trīs apkalpes locekļi guva traumas, kas nav savietojamas ar dzīvību," norādīja ministrijā.

Lai veiktu lidmašīnas tehnisko apskati un noskaidrotu notikušā iemeslus, uz lidlauku nosūtīta Gaisa un kosmisko spēku komisija, teikts paziņojumā.

Lidmašīnas apkalpē bija četri cilvēki. Viens no viņiem izdzīvojis un hospitalizēts, ziņu aģentūrai "Interfax" sacīja informēts avots.

Nostrādājusi tā dēvētā komandiera katapulta, kad ar vienas pogas nospiešanu tiek katapultēta visa apkalpe, skaidroja avots.

Negadījumā dzīvību zaudējis pulka komandieris un divi viņa padotie, sacīja "Interfax" sarunbiedrs.

Tu-22M3 ir tālo lidojumu raķešnesējs bumbvedējs (atbilstoši NATO kodifikācijai "Backfire"). Tas paredzēts uzbrukumiem mērķiem jūrā un uz sauszemes ar vadāmajām raķetēm un aviācijas bumbām.

Krievija bumbvedējus Tu-22M3 cita starpā izmantojusi arī militārajā operācijā Sīrijā.