LZ.LV2 дек.

Nedēļas nogalēs nevienā veikalā nedrīkstēs tirgot alkoholu un cigaretes

Pēc gandrīz desmit stundas garas sēdes Ministru kabinets 1.decembrī nolēma pagarināt valstī izsludināto ārkārtējo situāciju līdz 2021.gada 11. janvārim, nosakot arī virkni jaunu un stingrāku ierobežojumu, kas gan stāsies spēkā dažādos termiņos, sākot ar 3. decembri.

Ministru prezidents Kariņš apstiprināja, ka nedēļas nogalēs nevienā veikalā nedrīkstēs tirgot alkoholu un cigaretes un sacīja, ka pamatdoma, kas jāsaprot, ir, ka sestdienas un svētdienas nav iepirkšanās dienas, kurās mēs šobrīd varam pavadīt laiku un satikt draugus.

Sakarā ar augstāk minēto sociālos tīklos ir izvērsušās plašas diskusijas. Vieni uzskata, ka minēti ierobežojumi sekmēs to, ka iedzīvotāji ceturtdienās un piektdienās masveida brauks iepirkties uz veikaliem līdz ar ko veidosies cilvēku masas pie veikaliem un veikalos, kas noteikti negatīvi atspoguļosies uz Covid-19 saslimušo statistikas.

Daudzi sociālo tīklu lietotāji norāda uz to, ka Latvijā ir daudz iedzīvotāju, kuri aktīvi neseko līdz jaunajiem ierobežojumiem līdz ar ko brīvdienās veikalos palielinās konfliktu riski starp veikalu klientiem, kuri gribēs nopirkt cigaretes, vai alkoholiskos dzērienus un veikalu personālu.

Daļa no sociālo tīklu lietotājiem norāda uz to, ka aizliegums pārdot alkoholiskos dzērienus un cigaretes veikalos novedīs pie tā, ka iedzīvotāji pirks minētās preces “melnajā tirgū” tādā veidā sekmējot ēnu ekonomikas pieaugumu, noziedzības stiprināšanu, toksikomānijas un narkomānijas izplatīšanos.