МирLETA28 янв.

Navaļnija līdzgaitnieki aicina protestētājus nedēļas nogalē pulcēties pie Federālā drošības dienesta ēkas

Krievijas opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija līdzgaitnieki šonedēļ aicinājuši cilvēkus šajā nedēļas nogalē protestēt pret valdību pie Federālā drošības dienesta (FSB) ēkas Maskavā un Krievijas prezidenta Vladimira Putina administrācijas birojiem.

Navaļnija komanda publicējusi sociālajā tīklā "Facebook" aicinājumu svētdien pusdienlaikā sapulcēties laukumā pie FSB ēkas un Vecajā laukumā, kur atrodas prezidenta administrācijas biroji.

Plānots, ka no abiem laukumiem, kas atrodas aptuveni kilometru viens no otra, protestētāji dosies gājienā cauri Maskavai.

"Gājiena virziens tiks noteikts atkarībā no situācijas," pavēstījuši organizatori.

Kā ziņots, sestdien Navaļnija atbalsta akcijas notika visā Krievijā.

Kā vēsta aģentūra "Reuters", tikai Maskavā ielās bija izgājuši vairāk nekā 40 000 cilvēku.

Navaļnija reģionālie štābi lēš, ka kopumā protestos visā Krievijā piedalījās 250 līdz 300 tūkstoši cilvēku.

Saskaņā ar nevalstiskās organizācijas "OVD-Info" datiem šīs akcijas laikā aizturēti vairāk nekā 3700 cilvēki, tostarp 1320 Maskavā un 490 Sanktpēterburgā.

Navaļnijs 17.janvārī tika aizturēts Maskavas Šeremetjevas lidostā pēc atgriešanās no Vācijas, kur vairāk nekā četrus mēnešus atlaba pēc saindēšanas ar kaujas vielu "Novičok".

Krievijas Federālais sodu izpildes dienests (FSIN) Navaļnija aizturēšanu skaidro ar to, ka Navaļnijs esot pārkāpis viņam piespriestā nosacītā cietumsoda noteikumus.

Dienests tiesā pieprasījis Navaļnijam piespriesto trīsarpus gadu nosacīto cietumsodu nomainīt pret reālu ieslodzījumu.

FSIN prasību tiesa paredzējusi izskatīt 2.februārī, un arī šajā dienā Navaļnija atbalstītāji plāno sarīkot protesta akciju.

Navaļnija reģionālā tīkla vadītājs Leonīds Volkovs skaidroja, ka viņi nolēmuši sestdien pulcēt protestētājus pie FSB biroja, jo viņi ir indētāji, un pie prezidenta administrācijas, jo viņi "pieņem lēmumus, vai ieslodzīt vai atbrīvot Navaļniju".

"Tāpēc, protams, mēs vēršamies pie viņiem," sacīja Volkovs.