LZ.LV11 дек.

Naktī Pierīgā ielaužoties veikalā nozaga cigaretes un alkoholu

2020.gada 11.decembrī naktī Carnikavas novadā veikalā nostrādāja apsardzes trauksmes signalizācija. Apsardzes ekipāža reaģējot uz trauksmes signalizāciju izbrauca uz izsaukumu. Ierodoties pie veikala apsardzes darbinieki konstatēja, ka ir izspiests viens veikala logs un blakus veikalam ir izmētātas cigarešu paciņas. Par minēto apsardzes darbinieki paziņoja policijai un paziņoja veikala atbildīgai personai. Kad policijas darbinieki un veikala atbildīgais darbinieks atbrauca uz veikalu, ieejot iekšā tika konstatēts, ka ir nozagtas cigaretes un alkoholiskie dzērieni. Zagļi veikala telpās netika konstatēti. Sakarā ar notikušo zādzību policija veic izmeklēšanu.

Ka vēstīts agrāk pēc gandrīz desmit stundas garas sēdes Ministru kabinets 1. decembrī nolēma pagarināt valstī izsludināto ārkārtējo situāciju līdz 2021. gada 11. janvārim, nosakot arī virkni jaunu un stingrāku ierobežojumu, kas gan stāsies spēkā dažādos termiņos, sākot ar 3. decembri. Ministru prezidents Kariņš apstiprināja, ka nedēļas nogalēs nevienā veikalā nedrīkstēs tirgot alkoholu un sacīja, ka pamatdoma, kas jāsaprot, ir, ka sestdienas un svētdienas nav iepirkšanās dienas, kurās mēs šobrīd varam pavadīt laiku un satikt draugus.

Pēc stingrāku ierobežojumu pieņemšanas bija bažas par to, ka aizliegums pārdot alkoholiskos dzērienus un cigaretes veikalos novedīs pie tā, ka iedzīvotāji pirks minētās preces “melnajā tirgū” tādā veidā sekmējot ēnu ekonomikas pieaugumu, noziedzības stiprināšanu, toksikomānijas un narkomānijas izplatīšanos, kā arī pieaugs alkoholisko dzērienu un cigarešu zādzību skaits brīvdienās un pirms brīvdienām.