ЛатвияLETA18 февр.

"Moody’s" paaugstina "Luminor" reitinga nākotnes vērtējumu

Starptautiskā reitingu aģentūra "Moody’s Investors Service" ("Moody’s") paaugstinājusi "Luminor Bank" noguldījumu reitinga nākotnes vērtējumu no stabila līdz pozitīvam informēja bankā.

Noguldījumu reitings apstiprināts līdzšinējā Baa1 līmenī.

"Moody’s" lēmumi attiecībā uz reitingu atspoguļo augstāku bankas kapitalizācijas līmeni, būtiski samazinātu atkarību no bijušajām mātesbankām finansējuma saņemšanai un sekmīgu problemātisko aizdevumu samazināšanu, kas līdzsvaroti ar stratēģiskajiem izaicinājumiem saistībā ar bankas atgriešanos pie izaugsmes, zemu rentabilitāti un nepieciešamību turpināt investīcijas informācijas tehnoloģijās, norādīja bankā.

Reitinga novērtēšana seko pozitīvam Latvijas un Lietuvas makroekonomiskās vides novērtējumam.

"Esam gandarīti, ka "Moody’s" atzīst un pozitīvi novērtē "Luminor" sasniegto progresu un Baltijas valstu ekonomisko noturību, īpaši ņemot vērā pagājušajā gadā piedzīvotos ārkārtējos apstākļus. "Moody’s" konstruktīvie komentāri atbilst mūsu nākamajam attīstības posmam un šā gada prioritātēm," pauda "Luminor" valdes priekšsēdētājs Pēters Boseks.

"Moody’s" apstiprinājusi "Luminor Bank" ilgtermiņa un īstermiņa bankas noguldījumu reitingus Baa1/P-2, augstākas prioritātes nenodrošināto ilgtermiņa obligāciju Baa2 reitingus, augstākās prioritātes nenodrošināto vidēja termiņa obligāciju programmas reitingu (P) Baa2, un A3/P-2 darījuma partnera riska reitingu (Counterparty Risk Ratings jeb CRR).

Turklāt Moody’s apstiprinājusi Ba1 pamata kredītspējas novērtējumu (Baseline Credit Assessment jeb BCA) un A3(cr)/P-2(cr) koriģēto BCA un darījuma partnera riska novērtējumu (Counterparty Risk Assessment jeb CRA).

Ilgtermiņa bankas noguldījumu un augstākas prioritātes nenodrošināto obligāciju reitingu nākotnes vērtējums no stabila paaugstināts līdz pozitīvam.

Jau vēstīts, ka 2017.gada oktobrī Baltijas valstīs darbu sāka "Nordea Bank" un DNB apvienotā banka "Luminor Bank", savukārt 2019.gada janvāra sākumā tika pabeigta Baltijas valstīs strādājošo "Luminor Bank" pārrobežu apvienošana, bankai turpinot darbību ar centrālo biroju Igaunijā un filiālēm Latvijā un Lietuvā. Bankas stratēģiskais investors ir ASV investīciju kompānija "Blackstone".