ЛатвияLETA20 мая

Miris devītais Merķeļa ielas hosteļa ugunsgrēkā cietušais, trīs bojāgājušie vēl neatpazīti

Miris vēl viens Merķeļa ielas nelegālā hosteļa ugunsgrēkā cietušais, līdz ar to šīs nelaimes upuru skaits sasniedzis deviņus, turklāt trīs no bojāgājušajiem vēl nav pilnībā atpazīti, intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" pastāstīja Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks.

Viņš informēja, ka devītais cilvēks miris pēdējo dienu laikā - ugunsgrēkā gūtās traumas bijušas tik nopietnas, ka cietušajam nav izdevies atlabt.

Vaicāts par trim vēl neatpazītajiem bojāgājušajiem, Ruks atbildēja, ka policijai ir aptuvena nojausma, kas šie cilvēki varētu būt, taču apstiprinājuma vēl neesot. Visticamāk, tie esot vietējie iedzīvotāji, ne ārzemnieki.

Jautāts, kā sokas ar hosteļa patiesā saimnieka Ernesta Rieksta meklēšanu, policijas priekšnieks atbildēja, ka dienestam ir zināma valsts, kurā viņš uzturas, taču neatklāja to. "Rieksta kungs! Ir jāatnāk, jāliecina un jāskaidro, nevis jāslēpjas, jo ilgi tāpat neizdosies noslēpties!" publiski aicināja Ruks.

Kā ziņots, ugunsgrēkā nelikumīgajā hostelī Merķeļa ielā sākotnēji gāja bojā astoņi cilvēki. Glābēji evakuēja 24 cilvēkus. No tiem slimnīcā vidēji smagā stāvoklī tika nogādāti seši cietušie.

Valsts policija saistībā ar traģisko ugunsgrēku sāka kriminālprocesu un aizturēja vairākus cilvēkus, kā arī izsludināja meklēšanā Riekstu.