LETA26 окт.

Minskā daudzi tūkstoši protestētāju pieprasa Lukašenko atkāpšanos

Minskas ielās svētdien izgājuši daudzi tūkstoši protestētāju, kas pieprasa Baltkrievijas autoritārā prezidenta Aleksandra Lukašenko atkāpšanos.

Opozīcijas vietne "Hartija'97" ziņo, ka protestētāju skaits Baltkrievijas galvaspilsētā pārsniedzis simt tūkstošus.

Protestētāju kolonna aizgājusi līdz stēlai "Minska-varoņpilsēta" un no turienes devusies tālāk uz Neatkarības pili - Lukašenko darba rezidenci, ziņo aģentūra "Interfax".

Protesta akcijas svētdien notiek arī citur Baltkrievijā.

Jau ziņots, ka Baltkrievijas opozīcijas līdere Svetlana Tihanovska 13.oktobrī  Lukašenko izvirzīja ultimātu - viņam ne vēlāk kā 25.oktobrī  jāpaziņo par aiziešanu no amata. Ja Lukašenko to neizdarīs, sāksies "visu uzņēmumu nacionālais streiks, visu ceļu bloķēšana, tirdzniecības sabrukums valsts  veikalos", brīdinājusi Tihanovska.

Baltkrievijā kopš 9.augusta turpinās protesti pret prezidenta vēlēšanu viltošanu. Protestu gaitā aizturēti vairāk nekā 13 000 cilvēku, bet vairāki simti ievainoti. Lielākās protesta akcijas notiek svētdienās.

Saskaņā ar oficiālajiem rezultātiem Baltkrievijas prezidenta vēlēšanās 9.augustā līdzšinējais valsts galva Lukašenko ieguvis 80,1% balsu, bet opozīcijas kandidāte Tihanovska - 10,1%, taču opozīcija uzskata, ka vēlēšanu rezultāti ir viltoti un vēlēšanās pārliecinoši uzvarējusi Tihanovska.

Vēlēšanu rezultātus atteikusies atzīt arī Eiropas Savienība un citas rietumvalstis.