LETA7 дек.

Mēneša laikā policija sākusi 387 administratīvā pārkāpuma procesus par masku nelietošanu

Mēneša laikā kopš ārkārtējās situācijas ieviešanas Latvijā policija sākusi 387 procesus par mutes un deguna aizsega nelietošanu, bet 27 procesi sākti par distancēšanās prasību neievērošanu informēja Valsts policija.

Šajā laikā, uzraugot, vai tiek ievēroti noteiktie epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai, kopumā likumsargi ir sākusi 1168 administratīvā pārkāpuma procesus.

Visvairāk procesi sākti par elektroniskās anketas neaizpildīšanu informācijas sistēmā "covidpass.lv" - kopumā 469, vēl 78 procesi sākti par pašizolācijas neievērošanu, 387 procesi par mutes un deguna aizsega nelietošanu, bet 27 procesi par distancēšanās prasību neievērošanu.

Tāpat 126 administratīvā pārkāpuma procesi sākti par vairāk nekā desmit personu piedalīšanos privātā pasākumā, astoņi procesi par vairāk nekā 50 personu piedalīšanos sapulcēs, piketos un gājienos un 73 procesi par citiem gadījumiem, piemēram, ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu uz vietas.

Minētajā laika posmā, ar mērķi konstatēt iespējamos pulcēšanās pārkāpumus, Valsts policija sadarbībā ar pašvaldības policiju ir veikusi 29 073 preventīvās pārbaudes un reaģējusi uz 704 izsaukumiem, 1670 reizes policijas darbinieki ir devuši preventīvus norādījumus.

Policijas mērķis, veicot šādas pārbaudes, nav sodīt, bet gan preventīvi skaidrot un veicināt izpratni par ārkārtējo situāciju, kā arī panākt, lai iedzīvotāji izturas atbildīgi un ievēro noteiktos ierobežojumus. Tāpēc lielākajā daļā gadījumu, konstatējot iespējamus pārkāpumus, policisti ir devuši preventīvas norādes vai mutiski brīdinājuši.

Tāpat ārkārtējās situācijas laikā, pārbaudot personas, kuras pēdējo desmit dienu laikā ir ieceļojušas no ārzemēm un ievēro pašiziolāciju, policijas darbinieki ir veikuši 36 883 telefona zvanus, 6105 reizes izbraukuši.

Informācijas sistēmā "covidpass.lv" patlaban ir reģistrējušās aptuveni 20 261 personas, kurām, atgriežoties no tām valstīm ar augstu Covid-19 saslimstību, ir obligāti jāievēro pašizolācijas prasības. Šis skaitlis gan katru dienu mainās.

Jau ziņots, ka Covid-19 izplatības ierobežošanai valstī no 9.novembra līdz 11.janvārim izsludināta ārkārtējā situācija un noteikta virkne ierobežojumu.