LETA13 нояб.

Liepājā medicīnas iestādē nogādā stipri iereibušas mātes aprūpē esošu zīdaini

Liepājā medicīnas iestādē nogādāts sešus mēnešus vecs bērns, kura mātei konstatēts 2,76 promiļu reibums informēja Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes Vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

Pagājušajā svētdienā VP tika saņemta informācija par to, ka Liepājā, kādā dzīvesvietā atrodas sieviete, kura nepilda bērna aprūpes pienākumus.

Pēc Šeršņovas teiktā, policistiem ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka dzīvoklī atrodas sieviete un viņas sešus mēnešus vecā meitiņa. Veicot alkohola pārbaudi izelpā, konstatēts, ka sieviete atradusies 2,76 promiļu reibumā. Bērna māte skaidroja, ka 8.novembrī kopā ar meitu devusies pie paziņas, kur notika alkohola lietošana. Pēc degvīna izdzeršanas sieviete devusies mājās, kur arī turpinājusi lietot degvīnu.

Atstāt zīdaini pie mātes, kura ir alkohola reibumā un nespēj pilnvērtīgi parūpēties par bērnu, nedrīkstēja, tādēļ VP Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa amatpersonas sazinājās ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, lai tiktu izvērtēts bērna veselības stāvoklis, pēc kā tika pieņemts lēmums bērnu nogādāt medicīnas iestādē, sacīja Šeršņova.

VP par notikušo sāka procesu administratīvā pārkāpuma lietā un šo materiālu nosūtīja Liepājas pilsētas domes administratīvajai komisijai lēmuma pieņemšanai.

VP pārstāve atgādināja, ka saskaņā ar Bērnu tiesību aizsardzības likumu par bērna uzraudzīšanu, atrodoties alkohola ietekmē, kas var ierobežot spējas nodrošināt bērna drošību un aizsardzību no iespējamiem bērna dzīvības un veselības apdraudējumiem, ja to izdarījusi persona, kura atbildīga par bērna uzraudzību, piemēro brīdinājumu vai naudas sodu līdz 210 eiro.