LETA30 дек.

Liepājā Jaunajā gadā būs uguņošana septiņās dažādās vietās

Lai iepriecinātu liepājniekus, bet tajā pašā laikā neveicinātu pulcēšanos, šajā pilsētā tradicionālā Jaunā gada uguņošana paredzēta vairākās vietās dažādos pilsētas rajonos informēja Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne.

Šādi svētku uguņošanu no savas dzīvesvietas logiem varēs vērot iespējami daudz liepājnieku, un tas neveicinās lieku pulcēšanos, paredz pašvaldība.

Uguņošana tieši pusnaktī pilsētā plānota septiņās dažādās vietās - divās vietās pilsētas centrā, kā arī Ezerkrastā, Jaunliepājā, Velnciemā, Zaļajā birzī un Karostā.

Pašvaldība norāda, ka uguņošana nenotiks līdz šim ierastajās vietās - Rožu laukumā un Promenādē, tādēļ iedzīvotājiem nav jādodas uz šīm vietām, bet gan jāpaliek savās dzīvesvietās, jo uguņošana daudzviet būs redzama no dzīvesvietas logiem.

Uguņošana plānota četru minūšu garumā un pārsvarā tiks izmantoti "augstie šāviņi", kas nozīmē, ka no dažādām pilsētas vietām tā būs viegli un ērti saskatāma.

Pašvaldība aicina gadu mijā ieslēgt "Rietumu radio", jo tieši pusnaktī radio ēterā sinhroni tiks atskaņota uguņošanu pavadošā mūzika, tādējādi pilnvērtīgāk varēs izbaudīt paredzēto priekšnesumu. Mirkli pirms pusnakts radio varēs dzirdēt arī Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja Jāņa Vilnīša (LRA) uzrunu liepājniekiem.

Ņemot vērā to, ka vairākās Liepājas vietās un plašā teritorijā būs redzama Liepājas pilsētas pašvaldības nodrošinātā uguņošana, iedzīvotāji tiek lūgti būt atbildīgiem gan par savu, gan līdzcilvēku drošību un pašiem nešaut raķetes un dažādus pirotehniskos izstrādājumus.

Pirotehnisko izstrādājumu aprites likums nosaka, ka, vēja ātrumam pārsniedzot deviņus metrus sekundē, izmantot pirotehniskos izstrādājumus nav atļauts. Tāpat jāņem vērā, ka, ja vēja ātrums ilgstoši saglabāsies virs atļautā, uguņošana var tikt atcelta pavisam.

Spēcīga vēja gadījumā Liepājas pilsētas pašvaldības attiecīgie dienesti operatīvi reaģēs un gala lēmums par uguņošanas notikšanu vai atcelšanu tiks pieņemts 31.decembrī, piebilda Lazdāne.