LETA14 дек.

Lielbritānijas karaflote gatava aizsargāt zvejošanas ūdeņus

Lielbritānija sestdien sagatavoja bruņotus karaliskās karaflotes kuģus patrulēšanai savos zvejošanas ūdeņos, ja radīsies saspīlējums pēcbreksita vienošanās nenoslēgšanas gadījumā.

Četri 80 metrus gari kuģi atrodas gatavībā aizsargāt Lielbritānijas ūdeņus no Eiropas Savienības (ES) traleriem, ja abas puses nolems neturpināt centienus noslēgt pēcbreksita vienošanos.

Gan Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena, gan Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons izteikušies, ka iespējas noslēgt vienošanos ir mazas.

Lielbritānija no ES izstājās 31.janvārī, bet pārejas periods, kura laikā Lielbritānijai ir saistoši ES noteikumi, gaidot uz jaunas vienošanās noslēgšanu, beigsies 31.decembrī.

Bez pēcbreksita vienošanās Lielbritānijas tirdzniecība ar tās lielāko tirgu notiks atbilstoši Pasaules Tirdzniecības organizācijas noteikumiem ar tarifiem un kvotām.

Jau ziņots, ka Džonsons un Leiena trešdienas vakarā, tiekoties Briselē, vienojās līdz svētdienai izlemt, vai ir vērts turpināt pēcbreksita sarunas.

Sarunās joprojām pastāv vērā ņemamas domstarpības jautājumos par zvejniecību, godīgu konkurenci un vienošanās izpildes pārvaldību.

Apvienotā Karaliste izstājās no ES 31.janvārī.