LETA21 нояб.

Lielbritānijā vairums krogu un restorānu nākamgad nespēs turpināt darbu

Pandēmijas dēļ Lielbritānijā gandrīz trīs ceturtdaļas krogu un restorānu nākamgad, domājams, pārtrauks darboties, liecina ceturtdien publiskotā aptauja.

72% aptaujāto uzņēmumu norādījuši, ka 2021.gadā, domājams, pārtrauks darboties, paziņojušas trīs asociācijas, kas pārstāv Lielbritānijas viesmīlības nozari.

Asociācijas norāda, ka valdības īstenotajiem ierobežojumiem cīņā ar jauno koronavīrusu ir postošas ilgtermiņa sekas uz viesmīlības nozari un krogiem.

"Nemainot pieeju un nesaņemot lielāku atbalstu no valdības, liela daļa no mūsu sektora var būt pagalam gada laikā - tas nozīmē zaudētus uzņēmumus un darbavietas," paziņojušas asociācijas.

Aptauja, ko veikusi tirgus izpētes kompānija CGA, liecina, ka krogi un citi viesmīlības nozares uzņēmumi vēlas saņemt lielāku atbalstu no valdības.

CGA aptaujā novembrī piedalījās 446 uzņēmumi, kas pārstāv vairāk nekā 20 000 iestādes visā valstī.

Cīņā ar jaunā koronavīrusa otro vilni Lielbritānijā kopš 5.novembra slēgti krogi, bāri un restorāni, atvērti tikai ikdienā nepieciešamo preču veikali un slēgtas izklaides un brīvā laika pavadīšanas vietas.

Šie ierobežojumi būs spēkā līdz 2.decembrim.

Lai mīkstinātu triecienu, valdība ir nākusi klajā ar jaunu atbalsta programmu, kuras ietvaros lielākajai darba ņēmēju daļai algas tiks nodrošinātas līdz marta beigām.