LETA21 нояб.

Lielbritānija paziņo par lielāko militāro izdevumu palielināšanu kopš Aukstā kara

Lielbritānija ceturtdien paziņojusi par straujāko militāro izdevumu palielināšanu kopš Aukstā kara.

Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons, uzrunājot parlamentu ar video starpniecību no rezidences Dauningstrītā, pavēstīja par plāniem izveidot jaunu kosmosa komandu, mākslīgā intelekta aģentūru un uzsvēra, ka britu karaflote atkal tiks padarīta par spēcīgāko Eiropā.

Džonsons norādīja, ka valsts militārie spēki jāmodernizē pat apstākļos, kad jaunā koronavīrusa pandēmija ir izraisījusi krīzi ekonomikā.

Izklāstot pirmos secinājumus pēc ārpolitikas un aizsardzības politikas pārskatīšanas Džonsons paziņoja, ka nākamo četru gadu laikā armijai tiks atvēlēti papildu 16,5 miljardi mārciņu (18,5 miljardi eiro).

Pašreiz Lielbritānijas aizsardzības budžets ir nepilni 42 miljardi mārciņu (47 miljardi eiro) gadā.

Džonsons uzsvēra, ka jāpieliek punkts laikmetam, kurā Lielbritānijas budžets tika samazināts.

Premjerministrs norādīja, ka dara to pandēmijas laikā, kad ir daudz citu prasību pēc resursiem, jo valsts aizsardzībai un tautas drošībai jābūt pirmajā vietā.

Valdība paziņoja, ka aizsardzības budžeta palielināšana nostiprinās Lielbritānijas pozīcijas kā valstij ar vislielāko aizsardzības budžetu Eiropā un otru lielāko NATO.

Cita starpā plānots izveidot nacionālos kiberspēkus un kosmosa komandu, kas jau 2022.gadā spēs palaist kosmosā pirmo raķeti. Paredzēts, ka šie un citi projekti radīs līdz 10 000 jaunu darbavietu.