МирLETA22 янв.

Lielbritānija atsakās piešķirt ES vēstniekam pilnu diplomātisko statusu

Lielbritānija atteikusies piešķirt pilnu diplomātisko statusu Eiropas Savienības (ES) vēstniekam Londonā, ceturtdien ziņo britu raidorganizācija BBC.

Lielbritānija, kas bija ES dalībvalsts 46 gadus, 2016.gada referendumā nobalsoja par izstāšanos no savienības, garo breksita procesu noslēdzot 31.decembrī.

BBC ziņo, ka Lielbritānijas Ārlietu ministrija atsakās piešķirt ES vēstniekam Žuau Valem de Almeidam un viņa komandai tādu pašu diplomātisko statusu un privilēģijās kā valstu vēstniekiem, jo ES nav valsts.

Ārlietu ministrija nav komentējusi mediju ziņoto.

ES visā pasaulē ir 143 delegācijas, kas līdzvērtīgas diplomātiskajām misijām. Visas valstis, kurās tās atrodas, piešķīrušas tām pilnu diplomātisko statusu.

BBC citēja vēstuli, ko ES augstākais pārstāvis ārlietās un drošības politikā Žozeps Borreljs nosūtījis Lielbritānijas ārlietu ministram Dominikam Rābam, kurā viņš norāda, ka Londonas ierosinājumi šajā jautājumā nav saprātīgs pamats vienošanās panākšanai.

"Piedāvātie pasākumi neatspoguļo ES īpašo raksturu, kā arī neatbilst ES nākotnes attiecībām ar Lielbritāniju kā trešo valsti," vēstulē rakstījis Borreljs.

BBC ziņo, ka avoti ES pārmetuši Londonai maziskumu un liekulību, norādot, ka laikā, kad Lielbritānija bija ES dalībvalsts, tā piešķīra ES vēstniekiem pilnu diplomātisko statusu.