LETA8 апр.

Lielbritānijā aptur "AstraZeneca" vakcīnas izmēģinājumu bērniem

Lielbritānijā ir apturēts uzņēmuma "AstraZeneca" un Oksfordas Universitātes izstrādātās Covid-19 vakcīnas izmēģinājums bērniem, kamēr tiek izvērtēta šīs vakcīnas iespējama saistība ar trombu veidošanos pieaugušajiem, šonedēļ paziņoja Oksfordas Universitāte.

Universitāte savā paziņojumā pavēstīja, ka šajā izmēģinājumā "nav nekādu bažu par drošumu", bet atzina bailes par potenciālu saistību ar trombiem, pavēstot, ka tā gaida papildu datus no Lielbritānijas Zāļu un veselības aprūpes produktu regulācijas aģentūras (MHRA) pirms šī pētījuma atsākšanas.

"Vecākiem un bērniem vajadzētu turpināt apmeklēt visas plānotās vizītes, un viņi var kontaktēties ar izmēģinājuma vietām, ja viņiem ir kādi jautājumi," piebilda Oksfordas Universitāte.

MHRA ir viens no daudziem veselības nozares regulatoriem pasaulē, kas analizē datus par potēšanu ar "AstraZeneca" vakcīnu, lai noskaidrotu, vai ir noteikta saistība starp šo vakcīnu un retu asins recekļu veidu, kas izveidojušies dažiem ar to sapotētiem cilvēkiem Norvēģijā un kontinentālajā Eiropā.

MHRA nedēļas nogalē ziņoja, ka Lielbritānijā no 18 miljoniem potēšanas gadījumu ar "AstraZeneca" vakcīnu trombi izveidojušies 30 gadījumos, no kuriem septiņi bijuši letāli.

Eiropas Zāļu aģentūra (EZA) otrdien paziņoja, ka EZA drošības komiteja vēl nav nonākusi pie galīgiem secinājumiem un ka jautājuma izskatīšana turpinās. Eiropas Savienības (ES) veselības un pārtikas drošuma komisāre Stella Kirjakidu vēlāk pavēstīja, ka EZA lēmumu, visticamāk, pieņems trešdien.

EZA Bioloģisko veselības apdraudējumu un vakcīnu stratēģijas vadītājs Marko Kavaleri otrdien publiskotā intervijā Itālijas laikrakstam "Il Messaggero" sacīja, ka pastāv saistība starp "AstraZeneca" Covid-19 vakcīnu un trombu veidošanos, bet vēl nav zināms, kas izraisa šo reakciju.