ЛатвияLETA14 июня 2021

"Lemon Gym" apsver triju sporta klubu atvēršanu

Gadījumā, ja no 15.jūnija sporta zāles varēs apmeklēt tikai pret Covid-19 vakcinētās personas, "Lemon Gym", iespējams, varētu klientiem atvērt trīs no kopumā sešiem sporta klubiem, kuri visi atrodas Rīgā, atzina "Lemon Gym" Latvijas reģiona vadītājs Jevgenijs Beļakovs.

Viņš tomēr izteica cerību, ka vēl tikšot pieņemts lēmums, ka, ievērojot stingras epidemioloģiskās drošības prasības, sporta klubos varētu ielaist arī nevakcinētās personas. Saistībā ar to sporta zāles gaidot, kāds lēmums tiks pieņemts ceturtdien, 10.jūnijā, gaidāmajā Operatīvās vadības grupas sanāksmē.

Pēc Beļakova teiktā, ka Ekonomikas ministrija, kā arī Izglītības un zinātnes ministrija atbalstot priekšlikumu sporta zāles ļaut apmeklēt arī nevakcinētajām personām, tomēr iebildumus pret to paudusi Veselības ministrija. "Gribam strādāt pilnīgi ar visiem, jo sports ir nepieciešams visiem. Ir arī cilvēki, kuri nevar vakcinēties, bet sports ir vajadzīgs rehabilitācijai un tamlīdzīgi," teica "Lemon Gym" pārstāvis.

Viņš prognozēja, ka, atverot "Lemon Gym" tikai vakcinētajiem, tiks pazaudēti aptuveni 90% no tā klientu skaita, kas sporta klubu apmeklēja normālos apstākļos. Jautāts, kas liek izteikt šādas prognozes, viņš uzsvēra, ka Latvijā kopumā ir vakcinējusies salīdzinoši maza iedzīvotāju daļa, no kuriem daudzi nemaz nav sporta zāļu mērķauditorija. Tāpat "Lemon Gym" esot veikuši arī aptauju klientu vidū un starp citām personām, un aptaujas rezultāti esot apliecinājuši, ka ir pietiekami daudz tādu, kas nav vakcinēti vai to nedarīs.

Pilnībā vakcinēti neesot arī visi "Lemon Gym" darbinieki, un, pēc Beļakova teiktā, līdz 15.jūnijam to arī nepaspēs izdarīt. "Lemon Gym" esot gatavs saviem darbiniekiem apmaksāt regulārus Covid-19 testus, viņš piebilda.

Kā ziņots, valdība lēmusi, ka cilvēki, kuri būs vakcinējušies pret Covid-19 vai to pārslimojuši, no 15.jūnija varēs apmeklēt sporta klubus, tostarp arī baseinus, gan trenējoties individuāli, gan apmeklējot grupu nodarbības.

1.jūnijā sāka strādāt nacionālā mēroga digitālais vakcinācijas pret Covid-19 sertifikāts, ar kuru iedzīvotāji var apliecināt vakcinācijas faktu, pavēstīja Nacionālajā veselības dienestā. Sertifikātu var iegūt tīmekļvietnē "covid19sertifikats.lv".

Sporta klubu tīkls "MyFitness" paziņojis, ka darbu klātienē vēl neatsāks, jo darbinieku un klientu vidū ir zema vakcinācijas aptvere.

Написать комментарий