Латвия29 июн.

Latvijas populārākā politiķe TikTok: Glorija Grevcova un mediju vidū - "Latvijas Ziņas"

Eiropas mazākumtautību mediju asociācija (EMMA) ir veikusi pētījumu par Latvijas mediju un politiķu popularitāti video hostinga vietnē TikTok. Starp latviešu valodā rakstošajiem medijiem vietnē TikTok ar gandrīz 42 000 sekotāju līderpozīcijā ir "Latvijas Ziņas", kam seko "Delfi" ar 40 000 sekotājiem. Trešajā vietā ir LTV Ziņu dienests ar 28 000 sekotājiem.

TikTok krievu valodas segmentā Latvijas Ziņas ir līderpozīcijā ar 122 000 sekotāju.

Viņiem seko RUS.LSM.LV un TVNET ar attiecīgi 22 000 un 15 000 sekotāju.

"Daudzu TV kanālu bloķēšana un vairāku ziņu resursu slēgšana ir veicinājusi Latvijas lietotāju migrāciju uz dažādām interneta platformām, meklējot pazīstamu saturu un alternatīvus avotus. TikTok, kas agrāk bija "jauniešu" platforma, sāka aktīvi piesaistīt arī vecākās paaudzes uzmanību. Sākotnēji galvenokārt krievvalodīgos, bet tagad tur pārceļas arvien vairāk latviešu. Šobrīd Latvijā TikTok izmanto vairāk nekā 400 tūkstoši cilvēku. Kā rezultātā ir mainījušies Latvijas interneta lietotāju pamatparadumi attiecībā uz ziņu informācijas saņemšanu. TikTok jau ir apsteidzis gan Factbook, gan Youtube ziņu skatīšanās ziņā. "Mūsu pētījums to pierāda," saka EMMA vadītājs Andžejs Pjateckis.

lzlv---ru_zknt/wu_NQnr4g.webp

"Interesanti, ka populārākie Latvijas politiķi TikTok ir Latvijas deputāti Glorija Grevcova un Aleksejs Rosļikovs. Kas skaidri norāda, ka krievvalodīgais elektorāts ir pārgājis uz šo platformu. Taču EP deputāta Ivara Ijaba trešā vieta skaidri norāda uz interesi par šo formātu arī latviešu vidū.

Saskaņā ar EMMA datiem interese par īso video formātu ziņu vai politisko vēstījumu sagatavošanai saglabāsies kā nozīmīga mediju tendence arī tuvākajā nākotnē."