ЛатвияLETA11 апр.

Latvijas Banka nākamnedēļ rīkos diskusiju par darba tirgus izaicinājumiem

Latvijas Banka nākamnedēļ, 13.aprīlī, rīkos diskusiju par darba tirgus izaicinājumiem- "Kas valstij jādara, lai atdzīvinātu darba tirgu pēc pandēmijas?" pavēstīja Latvijas Bankā.

Diskusija notiks no plkst.10.30 līdz plkst.12.30, un to varēs vērot tiešsaistē tīmekļa vietnē makroekonomika.lv.

Latvijas Bankā norādīja, ka Covid-19 pandēmijas ietekme darba tirgū ir neviendabīga - starp nozarēm, starp sabiedrības grupām dažādu vecumu un ienākumu dalījumā, kā arī starp pilsētām un novadiem valda asimetrija.

Tāpat centrālajā bankā minēja, ka Covid-19 pandēmijas izraisītā nelabvēlīgā situācija darba tirgū ir vairāk skārusi mazāk turīgas mājsaimniecības, zemāk atalgotus strādājošos, kā arī jauniešus - atlaišana vairāk skar iedzīvotājus ar zemākiem ienākumiem, jauniešu nodarbinātība sarūk vairāk nekā pusmūža vecuma strādājošo nodarbinātība, kamēr dažās profesijās, kurās ir zems arī vidējais atalgojums, nodarbinātība samazinājusies uz pusi, bet citās tā turpina palielināties.

"Pašreizējā situācija darba tirgū vienlaikus ir krīzes radīts izaicinājums un sociālekonomiska problēma," atzīmēja Latvijas Bankā.

Ekspertu sarunas ievadā Latvijas Bankas galvenais ekonomists Oļegs Krasnopjorovs izvērtēs pandēmijas līdzšinējo ietekmi uz Latvijas darba tirgu - aplūkos nozares, profesijas, reģionus un iedzīvotāju grupas ar lielāko darba vietu skaita samazinājumu un analizēs vakanču un bezdarba dinamiku, kā arī to, cik lielā mērā krīze var palīdzēt triecientempā risināt iesīkstējušas darba tirgus nepilnības, proti, prasmju neatbilstības, darbinieku un bezdarbnieku starpnozaru migrāciju, kā arī līdzekļu ieguldīšanu cilvēku prasmju attīstīšanā.

Tāpat pasākumā piedalīsies Labklājības ministrijas Darba tirgus politikas departamenta direktora vietniece Ilze Zvīdriņa, SIA "Fontes Executive Search" un SIA "Fontes" vadības konsultācijas valdes priekšsēdētāja, Latvijas Personāla vadīšanas asociācijas valdes locekle Kristīne Āboltiņa, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras prezidents Aigars Rostovskis, "Swedbank" galvenā ekonomiste Latvijā Līva Zorgenfreija un tirgus un sociālo pētījumu centra "Latvijas fakti" vadītājs Aigars Freimanis. Sarunu moderēs Latvijas Radio programmu vadītājs Aidis Tomsons.