ЛатвияLETA21 янв.

Latgales reģionā pie agrāk nesodīta vīrieša atrod vērienīgu ieroču arsenālu

Latgales reģionā Valsts policija (VP) pie agrāk nesodīta vīrieša atradusi vērienīgu ieroču arsenālu, taču vīrietis nav saistīts ar "melno arheoloģiju" un atsavinātie priekšmeti nav seni informēja VP.

Policija 2020.gada pavasarī saņēma informāciju par iespējamu nelikumīgu šaujamieroču, munīcijas un sprādzienbīstamu priekšmetu apriti. Saistībā ar saņemto informāciju tika sākts kriminālprocess un veikts mērķtiecīgs darbs, lai atklātu šo noziegumu.

Izmeklēšanas laikā policisti nonāca pa pēdām šo priekšmetu glabātājam - 1960.gadā dzimušam vīrietim, kurš iepriekš nav sodīts.

Izmeklēšanas un operatīvo darbību rezultātā tika noskaidrotas nelikumīgi glabāto priekšmetu atrašanās vietas.

Pārbaudāmajam vīrietim piekritīgajās adresēs Latgales reģionā, kā arī automašīnās, tika veikta virkne kratīšanu, kā rezultātā policisti izņēma 17 šaujamieročus, tostarp pistoles "PSM", "TT" un "CZ 36", un automātiskos šaujamieročus - Kalašņikova sistēmas un "VZ 61" (Scorpion).

Tāpat atsavināta 71 šaujamieroču būtiskā sastāvdaļa, 1499 gabali munīcijas, 20 sprāgstierīces un 350 grami sprāgstvielu.

Pret 1960.gadā dzimušo vīrieti sākts kriminālprocess. Patlaban turpinās izmeklēšana, un tiek skaidrota atsavināto priekšmetu izcelsme un to glabāšanas mērķis.

Valsts policija atgādina, ka personas, kuras labprātīgi nodod bez attiecīgās atļaujas izgatavotu vai glabātu šaujamieroču arsenālu tiek atbrīvotas no kriminālatbildības, ja personu darbībās nav cita noziedzīga nodarījuma sastāva.

Tāpat Valsts policija aicina iedzīvotājus nebūt vienaldzīgiem un ziņot par nelikumīgu ieroču iespējamām uzglabāšanas vietām, zvanot pa tālruņa numuriem 67075287, 67075366 vai 110, vai arī rakstot e-pastu: kip@vp.gov.lv.