ЛатвияLETA28 янв.

Lai slēptu braukšanu bez tiesībām un avāriju, vīrietis policijai melo

Lai slēptu braukšanu bez tiesībām un avāriju, vīrietis policijai melo par automašīnas zādzību, informēja Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

14.janvārī ap plkst.6 VP tika saņemta informācija par to, ka Grobiņas novadā, Dubeņos esot nozagta automašīna "Renault". VP Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirknī par notikušo tika sākts kriminālprocess, taču tās pašas dienas pēcpusdienā vīrietis paziņojis, ka automašīnu atradis Medzes pagastā.

Šeršņova norāda, ka nav pirmā reize, kad likumsargi, veicot apstākļu noskaidrošanu, konstatē, ka automašīnas zādzības fakts neapstiprinās. Arī šoreiz tas tā ir bijis. Kā noskaidrots, vīrietis pats vadījis automašīnu virzienā no Cīravas uz Kapsēdi un pie ceļa virziena maiņas saslīdēja un iebrauca grāvī.

Vīrietis policijai skaidrojis, ka bija nobijies, jo viņam nav transportlīdzekļu vadīšanas tiesību un tāpēc paziņojis policijai, ka automašīna ir nozagta. Lai gan viņš apgalvo, ka alkoholu nav lietojis, to jau pašlaik vairs nevar noskaidrot, sacīja Šeršņova.

VP Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirknī par notikušo tika sākts administratīvā pārkāpuma process par transportlīdzekļa vadīšanu, neesot spēkā transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām.

Saskaņā ar Ceļu satiksmes likumu par transportlīdzekļa vadīšanu, ja nav transportlīdzekļu vadīšanas tiesību, proti, transportlīdzekļu vadīšanas tiesības noteiktā kārtībā nav iegūtas vai ir atņemtas, piemēro naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no 280 līdz 570 eiro. Šajā gadījumā vīrietis saņēma bargāko sodu, sacīja Šeršņova.

Tāpat vakar tika sākts vēl viens administratīvo pārkāpumu process par informācijas izplatīšanu par nepatiesu notikumu vai nepatiesa notikuma inscenēšanu, jo atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam pienākumam VP tika iesaistīta reaģēšanā uz šādu informāciju.

Saskaņā ar Administratīvo sodu likumu par pārkāpumiem pārvaldes, sabiedriskās kārtības un valsts valodas lietošanas jomā, par šādu pārkāpumu piemēro naudas sodu fiziskajai personai no 35 līdz 210 eiro.