LETA21 окт.

Kurzemē no skolām uz ekspertīzēm aizvesti seši jaunieši aizdomās par narkotisko vielu lietošanu

Šomēnes Kurzemē no skolām uz ekspertīzēm aizvesti seši jaunieši aizdomās par narkotisko vielu lietošanu informēja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Madara Šeršņova.

Policijas Talsu un Saldus iecirkņa amatpersonas sadarbībā ar kinologiem un dienesta suni Darvinu, kā arī ar Valsts ieņēmumu dienesta (VID) muitas kinologiem un dienesta suni veica pārbaudes mācību iestādēs Talsu un Saldus iecirkņa apkalpojamajās teritorijās ar mērķi pārbaudīt, vai nenotiek nelikumīga narkotisko vielu aprite - lietošana, glabāšana un realizācija.

Dienesta suņi norādīja uz sešiem jauniešiem, kuri, iespējams, tika atradušies narkotisko vielu ietekmē. Talsu pusē dienesta suns Darvins norādīja uz diviem jauniešiem, bet Saldus pusē VID Muitas pārvaldes dienesta suns norādīja uz četriem jauniešiem. Lai pārbaudītu narkotiku klātbūtni organismā, jaunieši nogādāti medicīnas iestādē ekspertīzes veikšanai. Jaunieši ir vecumā no 15 līdz 18 gadiem.

Pašlaik policijas iecirkņos par notikušo ir sākti procesi administratīvo pārkāpumu lietās, līdz tiks saņemti ekspertīžu rezultāti un varēs lemt par materiālu tālāku virzību.

Saskaņā ar Narkotisko un psihotropo vielu un zāļu, kā arī prekursoru likumīgās aprites likumu, par narkotisko vielu neatļautu iegādāšanos vai glabāšanu nelielā apmērā vai par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu lietošanu ir paredzēts brīdinājums vai naudas sods līdz 280 eiro.

Šeršņova skaidroja, ka šāda veida pārbaudes notika iepriekš un tiks veiktas arī turpmāk.