LETA5 апр.

Krieviju tur aizdomās par ASV Valsts departamenta e-pastu zādzību

ASV Valsts departamentā pērn nozagti vairāki tūkstoši amatpersonu e-pasta vēstuļu, un par šo kiberuzbrukumu aizdomās tiek turēti Krievijas hakeri, izdevumam "Politico" apliecināja divi avoti ASV Kongresā, kas ir pazīstami ar lietas apstākļiem.

Mazāk nekā desmit gadu laikā šis ir jau otrais Kremļa atbalstītais kiberuzbrukums departamenta e-pasta serveriem, atgādina "Politico".

Hakeri piekļuvuši Valsts departamenta Eiropas un Eirāzijas lietu biroja, kā arī Austrumāzijas un Klusā okeāna reģiona lietu biroja e-pastiem, norādīja avoti Kongresā.

Kā tas šķiet šobrīd, hakeriem nav izdevies piekļūt slepenajiem tīkliem, piebilda trešais avots.

Šobrīd nav skaidrs, vai Valsts departamenta e-pastu zādzība ir daļa no spiegošanas kampaņas, kurā tika izmantota IT uzņēmuma "SolarWinds" programmatūra.

Tās gaitā Krievijas hakeri iekļuva ASV privātā sektora un valdības iestāžu tīklos, izmantojot "SolarWinds" izstrādātās programmatūras elementu, kas tiek lietots valdības un privātajā sektorā.

Arī Valsts departaments lietojis "SolarWinds" programmatūru un arī cietis šajā uzbrukumā, vēstīja laikraksts "Washington Post".