LETA6 нояб.

Krievijā tiesu izpildītāji veikuši kratīšanu Navaļnija Pretkorupcijas fonda birojos

Krievijā tiesu izpildītāji ceturtdien veikuši kratīšanu Kremļa kritiķa Alekseja Navaļnija Pretkorupcijas fonda birojos.

Navaļnijs, kas augustā tika saindēts ar nervus paralizējošu kaujas vielu, kas pieder pie "Novičok" grupas, pašreiz turpina ārstēšanos Vācijā.

Navaļnija līdzgaitnieki ziņo, ka kratīšana saistīta ar pērnā gada oktobrī pieņemto tiesas spriedumu, saskaņā ar kuru Navaļnijam, viņa līdzgaitniecei Ļubovai Soboļai un Navaļnija izveidotajam Korupcijas apkarošanas fondam (FBK) jāsamaksā 88 miljoni rubļu (1 075 257 eiro) ēdināšanas uzņēmumam "Moskovskij škoļņik", kas apgādā ar pārtiku Maskavas skolas un bērnudārzus.

"Moskovskij škoļņik", kas tiek saistīts ar Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam tuvu stāvošo uzņēmēju Jevgeņiju Prigožinu, iesūdzēja Navaļniju un viņa komandu tiesā par apsūdzībām, ka tas piegādā sliktas kvalitātes ēdienu, no kā bērni saslimst.

Krievijā pret Navaļniju un viņa sabiedrotajiem ierosinātas vairākas lietas, bieži veiktas kratīšanas viņa mājās un birojos, un viņš vairākkārt bijis aizturēts.

Navaļnijam 20.augustā kļuva slikti lidojuma laikā no Tomskas uz Maskavu, pilots veica ārkārtas nolaišanos Omskas lidostā, un Navaļnijs ar saindēšanās pazīmēm nesamaņā tika nogādāts Omskas slimnīcā. 22.augustā Navaļnijs no Krievijas tika pārvests uz Vāciju, kur viņa ārstēšanu uzņēmās Berlīnes Universitātes klīnika "Charite".

2.septembrī Vācija paziņoja, ka iegūti neapstrīdami pierādījumi, kas apliecina, ka Navaļnijs ir saindēts ar nervus paralizējošu kaujas vielu, kas pieder pie "Novičok" grupas.

Šo slēdzienu apstiprinājušas arī Francijas un Zviedrijas laboratorijas, kā arī Ķīmisko ieroču aizlieguma organizācija (OPCW).

Navaļnijs, kas no Berlīnes slimnīcas 22.septembrī tika izrakstīts, paziņojis, ka aiz viņa saindēšanas stāv pats Putins.

Rietumvalstis ir pieprasījušas Krievijai paskaidrojumus, taču Kremlis ir noraidījis jebkādu savu saistību ar šo slepkavības mēģinājumu.