LETA11 февр.

Krievija izdevusi starptautisku orderi Navaļnija līdzgaitnieka aizturēšanai

Krievija izdevusi starptautisko orderi opozīcijas līdera Alekseja Navaņija līdzgaitnieka Leonīda Volkova aizturēšanai, trešdien ziņo aģentūra "Interfax".

Volkovs, kurš pašreiz neatrodas Krievijā, nācis klajā ar aicinājumu uz jaunu protesta akciju, mudinot pilsoņus svētdien - Valentīna dienā - uz īsu brīdi pulcēties lielo pilsētu dzīvojamo kvartālu pagalmos un iedegt savu mobilo tālruņu lukturīšus un sveces, ko izkārtot sirds formā. Volkovs aicinājis fotografēt un filmēt to visu un publiskot sociālajos medijos.

Kā ziņots, Navaļnijs tika aizturēts 17.janvārī lidostā, atgriežoties no Vācijas, kur viņš atlaba pēc augustā notikušā slepkavības mēģinājums, saindējot ar ķīmisko kaujas vielu "Novičok".

Savukārt 2.februārī Maskavas tiesa apmierināja Krievijas Federālā sodu izpildes dienesta (FSIN) prasību nomainīt Navaļnijam 2014.gadā piespriesto nosacīto sodu pret reālu trīsarpus gadu cietumsodu.

Protestu laikā pret Navaļņija apcietināšanu un vēlāko notiesāšanu visā Krievijā aizturēti vairāk nekā 11 000 cilvēku, un policija pret demonstrantiem pielieto arvien nežēlīgāku taktiku.