ЛатвияLETA1 апр.

Kravas transportlīdzekļos konstatē 240 000 kontrabandas cigarešu

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes un Valsts robežsardzes amatpersonas, veicot kravas automobiļu un vilcienu kontroli, novērsušas 240 400 cigarešu jeb 12 020 paciņu kontrabandu informēja VID pārstāvji.

Cigaretes bija noslēptas kravas automobiļu kabīņu konstrukcijās un vagonos ar šķeldas kravām.

Tostarp otrdien, 30.martā, Pāternieku muitas kontroles punktā (MKP), veicot kravas auto kontroli, muitas amatpersonas sadarbībā ar Valsts robežsardzes darbiniekiem konstatēja, ka transportlīdzekļa kabīnē atrodas nedeklarētas cigaretes. Slēptuvi palīdzēja atklāt muitas darba suns. Padziļinātajā kontrolē konstatēts, ka dažādās vietās - priekšējā panelī, durvīs, sēdeklī un citur - ir noslēpti kopumā 23 640 cigarešu jeb 1182 paciņas "Camel", "Winston", "Premjer", "Parliament" un citas.

Sestdien, 27.martā, Indras MKP amatpersonas, analizējot no Baltkrievijas iebraukuša kravas vilciena sastāva skenējuma attēlus, konstatēja nedeklarētu preču pārvietošanu vairākos vagonos ar šķeldas kravām. Sadarbībā ar VRS amatpersonām kontrolē izņemti 70 200 cigarešu jeb 3510 paciņu "NZ" un "Premjer".

Piektdien, 26.martā, Indras MKP amatpersonas, veicot vilciena sastāva skenējuma attēlu analīzi, konstatēja, ka vagonos ar šķeldu tiek slēptas cigaretes. Sadarbībā ar Valsts robežsardzi tika izņemti 59 940 cigarešu jeb 2997 paciņas "NZ" ar Baltkrievijas akcīzes markām.

Savukārt Terehovas MKP 26.martā, veicot no Krievijas iebraukuša kravas auto kontroli, muitas amatpersonas konstatēja, ka transportlīdzekļa kabīnē aiz griestu apšuvuma ir noslēpti 11 960 cigarešu jeb 598 paciņas "Camel".

Līdzīgs pārkāpums novērsts arī 21.martā, kad Silenes MKP amatpersonas, pārbaudot no Baltkrievijas iebraukušu kravas automobili, kabīnes konstrukcijās konstatēja kontrabandas cigaretes. Slēptuves palīdzēja atklāt muitas darba suns, un tajās atradās 14 680 cigarešu jeb 734 paciņas "Camel", "Minsk" un "NZ".

Tajā pašā dienā Indras MKP darbinieki trijos vagonos ar šķeldas kravām konstatēja ieraktu 59 980 cigarešu jeb 2999 paciņas "NZ".

Muitas kontroles laikā konstatējot noziedzīga nodarījuma pazīmes, lietu materiāli nodoti VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldei lēmumu pieņemšanai par kriminālprocesu uzsākšanu.