LETA12 нояб.

Kratīšanās pie diviem uzņēmējiem atsavina septiņas tonnas nelegāla alkohola

Valsts policija aizturējusi divus uzņēmējus, kuri paralēli legālai alkohola tirdzniecībai, nodarbojās ar aptuveni septiņas tonnas nelegālu alkoholisko dzērienu glabāšanu un izplatīšanu.

Policija šogad oktobrī nokļuva pa pēdām personu grupai, kas nodarbojās ar nelegālo alkoholisko dzērienu glabāšanu un izplatīšanu. Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka šīs personas nelegālo rūpalu uzturēja paralēli legālajai uzņēmējdarbībai alkoholisko dzērienu tirdzniecības jomā, un viņu oficiālais uzņēmums atrodas Rīgā informēja Valsts policija.

Oktobrī un novembrī veicot kratīšanas dažādās adresēs, tostarp nelegālā alkohola noliktavā Pierīgā, uzņēmumā Rīgā, iesaistīto personu dzīvesvietās, automašīnās un garāžā, kopumā policija konstatēja 11 804 pudeles jeb 7701 litru ar dažādiem dzērieniem - viskiju, degvīnu un vīnu.

Lielākā daļa no tā uzglabāta noliktavā Rīgas reģionā, savukārt 96 pudeles ar alkoholiskajiem dzērieniem bez Latvijas akcīzes markām atrastas uzņēmumā Rīgā. Daļai izņemto alkoholisko dzērienu pudeļu bija Krievijas akcīzes markas, bet vairumam akcīzes marku vispār nebija.

Par šo noziegumu likumsargi aizturējuši divas personas - 1970. un 1973.gadā dzimušus vīriešus. Neviens no viņiem iepriekš nav sodīts.

Vienam aizdomās turētajam vīrietim piemērots drošības līdzeklis apcietinājums, savukārt otram - ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Policijā sākts kriminālprocess par alkoholisko dzērienu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu vai realizāciju, ja tā izdarīta lielā apmērā un ja to izdarījusi organizēta grupa. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana līdz pieciem gadiem, piespiedu darbs vai naudas sods.