ЛатвияLETA6 апр.

KNAB varētu rosināt piešķirt valsts budžeta finansējumu arī reģionālajām partijām

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) tuvākajos gados varētu rosināt piešķirt valsts budžeta finansējumu arī reģionālajām partijām.

KNAB sagatavotajā Korupcijas novēršanas un apkarošanas pasākumu plāna 2021. - 2023.gadam projektā skaidrots, ka patlaban valsts budžeta finansējumu piešķir partijai, par kuru pēdējās Saeimas vēlēšanās nobalsojuši vairāk nekā divi procenti vēlētāju - 4,50 eiro apmērā gada laikā par katru iegūto balsi, 0,50 eiro par katru iegūto balsi pēdējās Eiropas Parlamenta vēlēšanās un papildu 100 000 eiro partijai, par kuru pēdējās Saeimas vēlēšanās nobalsojuši vairāk nekā pieci procenti vēlētāju.

Saskaņā ar likumā noteikto kārtību KNAB patlaban pieņēmis lēmumus par valsts budžeta finansējuma piešķiršanu desmit politiskajām organizācijām uz četriem gadiem. Valsts budžeta finansējums partijām gadā ir 4 531 492 eiro.

Lai arī aizvadītajā politikas plānošanas periodā laikā no 2015. līdz 2020.gadam ir ieguldīts mērķtiecīgs un nozīmīgs darbs partiju finansēšanas modeļa pārveidē, ir vēl pāragri prognozēt un vērtēt turpmāko ietekmi uz izmaiņām naudas lomas mazināšanā politikā un ietekmi uz augstākā līmeņa politisko korupciju, teikts plāna projektā.

KNAB uzdevumi nākamajos gados būs pārskatīt un izvērtēt esošo valsts budžeta finansējuma piešķiršanas modeli partijām un sniegt priekšlikumus tā pilnveidei, tai skaitā izvērtēt iespējas piešķirt valsts budžeta finansējumu arī reģionālajām partijām.

Tāpat biroja uzdevums būs sagatavot vērtējumu par valsts budžeta finansējuma partijām izlietojuma atklātumu.

Jau ziņots, ka KNAB aicina ikvienu fizisko vai juridisko personu izteikt viedokli un sniegt savus komentārus un priekšlikumus plāna projektam līdz 23.aprīlim. To var darīt rakstiski, nosūtot uz e-pasta adresi "knab@knab.gov.lv.

KNAB izvērtēs saņemto informāciju un lems par plāna projekta precizēšanu vai papildināšanu.