LETA9 янв.

Karantīnas dēļ atliek Netanjahu tiesas sēdi

Izraēlas premjerministra Benjamina Netanjahu nākamnedēļ plānotā piedalīšanās korupcijas prāvas tiesas sēdē atlikta uz nenoteiktu laiku karantīnas ierobežojumu dēļ, kas nule kā padarīti stingrāki, piektdien pavēstīja tiesa.

Tiesas process, kurā tiek izskatītas Netanjahu izvirzītās apsūdzības kukuļošanā, krāpšanā un uzticības laušanā, sākās pērn maijā. Premjers iepriekšējās sēdēs varēja nepiedalīties, jo, kā skaidroja viņa advokāti, aizstāvības pusei nepieciešams vairāk laika, lai iepazītos ar prokuratūras apsūdzībām.

Premjeram bija jāierodas tiesā trešdien, lai izklāstītu oficiālo atbildi uz apsūdzībām.

Kā piektdien izplatītajā paziņojumā norādīja Jeruzalemes apgabala tiesa, "ņemot vērā lielo dalībnieku skaitu sēdē, kā arī to, ka spēkā ir stingrā karantīnas režīma nosacījumi, 13.janvārī paredzētā sēde tiek atlikta".

"Jauns sēdes datums tiks izziņots atsevišķi."

Izraēlā decembrī tika izsludināts kopš pandēmijas sākuma jau trešais valsts mēroga stingrais karantīnas režīms, bet piektdien, ņemot vērā jauno koronavīrusa gadījumu lielo skaitu, ierobežojumi tika padarīti vēl stingrāki.

Tiesu sēdes jāatliek, ja vien tas ir iespējams, uz laiku pēc karantīnas režīma beigām, kas šobrīd tiek plānots 21.janvārī, ceturtdien nolēma tiesu administrācija.

Netanjahu apgalvo, ka apsūdzības ir daļa no raganu medībām, lai panāktu viņa aiziešanu no amata.

Tiesa gan, apsūdzības izvirzījis ģenerālprokurors, kuru amatam izraudzījies pats Netanjahu.

Apsūdzības pusei ir vairāk nekā 300 liecinieku, kas atbalsta apsūdzības.

Viņi apgalvo, ka Netanjahu pieņēmis nelikumīgas dāvanas, kā arī izrādījis nelikumīgu pretimnākšanu mediju magnātiem apmaiņā pret pozitīvu atspoguļojumu medijos.