
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) lūdzis Ģenerālprokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret Saeimas deputātu Artusu Kaimiņu pēc Krimināllikuma panta par grāmatvedības noteikumu pārkāpšanu.
Neminot personas vārdu KNAB apstiprināja, ka kriminālvajāšanu rosināta par Krimināllikuma 217.panta trešajā daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu - grāmatvedības un statistiskās informācijas noteikumu pārkāpšanu mantkārīgā nolūkā, kas radījis būtisku kaitējumu valsts varai vai pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas interesēm.
KNAB vērš uzmanību, ka turpmākais procesa virzītājs ir Ģenerālprokuratūra, tāpēc KNAB plašāku informāciju par konkrēto krimināllietu nav tiesīgs izpaust.
Tagad prokuratūrai tuvākajā laikā būs jāizlemj, vai uzrādīt apsūdzību. Gadījumā, ja prokuratūra saskatīs pamatu Kaimiņa saukšanai pie kriminālatbildības, tad saskaņā ar Saeimas kārtības rulli Saeimai būs jālemj, vai piekrist deputāta kriminālvajāšanai. Izdošanas gadījumā Kaimiņš nezaudētu tiesības piedalīties Saeimas darbā.