LETA30 авг.

Jūrmalā nolaupītā krievu uzņēmēja lietā policija sadarbojas ar vairākām valstīm

Jūrmalā pērn nolaupītā krievu uzņēmēja lietā policija sadarbojas ar vairākām valstīm.

Aģentūra "RIA Novosti" atsaucoties uz Krievijas Iekšlietu ministriju, nesen vēstīja, ka Krievijas policija Maskavas Vnukovas lidostā aizturējusi vīrieti, kurš tiek turēts aizdomās par pagājušā gada rudenī Jūrmalā pastrādātu uzbrukumu uzņēmuma "Dodo pizza" līdzīpašniekam.

Saskaņā ar ministrijās sniegto informāciju 2019.gadā noziedznieki uzaicinājuši uzņēmēju Vladimiru Gorecki uz sarunām Latvijas kūrortpilsētā, piesolot iespējas investēt Jūrmalā.

Pēc ierašanās noziedznieki savu upuri apdullinājuši ar pašaizsardzības baloniņa gāzi, sasējuši viņu, atņēmuši tam mobilo tālruni un klēpjdatoru, kā arī piespieduši uzņēmēju pārskaitīt zināmu summu uz viņu norādīto kontu.

Pēc tam noziedznieki pazuduši.

Kopējā nodarīto zaudējumu summa pārsniegusi četrus miljonus rubļu (aptuveni 45 000 eiro).

Tiesībsargāšanas iestādēs aplaupītais uzņēmējs vērsies tikai pēc atgriešanās Krievijā.

Ministrija ziņo, ka policija aizturējusi iespējamo nozieguma organizatoru, kurš šobrīd atrodas apcietinājumā.

Latvijas Valsts policijas (VP) Sabiedrisko attiecību nodaļā aģentūrai LETA skaidroja, ka 2019.gada 4.oktobrī policijā saņemts 1986.gadā dzimuša Krievijas pilsoņa iesniegums, kurā norādīts, ka, pielietojot vardarbību, viņš nolaupīts un četras dienas turēts nebrīvē.

Pret cietušo tika pielietota fiziska vardarbība, un viņš piespiests parakstīt dokumentus un nosaukt bankas kontus, to piekļuves paroles. Tā rezultātā no cietušā kontiem nozagti naudas līdzekļi lielā apmērā.

Pamatojoties uz personas iesniegumu, VP nekavējoties sāka kriminālprocesu pēc Krimināllikuma panta par personas nolaupīšanu. Patlaban turpinās aktīva izmeklēšana, tostarp, notiek sadarbība ar vairākām valstīm.

Izmeklēšanas interesēs plašāku informāciju Latvijas policija nesniedz.