МирLETA20 янв.

Jūras velšu eksportētāji Londonā protestē pret pēcbreksita birokrātiju

Vairāki desmiti zivsaimniecības jomas uzņēmumu smagās automašīnas šonedēļ Londonā iesaistījās protesta akcijā pret lielo dokumentu daudzumu, kas uzņēmumiem ir jāaizpilda pēcbreksita situācijā.

Uzņēmumi no visas Lielbritānijas novietoja automašīnas pie parlamentā ēkas un palika tur vairākas stundas, protestējot pret jaunajiem sarežģījumiem, kas radušies jūras velšu eksportam uz Eiropas Savienību (ES).

Birokrātiskā procesa dēļ eksports kļuvis teju nepaveicams, sacīja Austrumjorkšīras uzņēmuma "Venture Seafood" direktors Garijs Hodžsons.

"Vissmagāk cieš vēžveidīgo pārvadātāji," viņš sacīja. "Tad ir pagatavoto un atdzesēto produktu un balto zivju industrija. Kavēšanās darbu vienkārši padara neiespējamu."

Kāda uzņēmuma pārstāvji Francijā aizkavēti 30 stundas, lai aizpildītu 400 formas vienai dažādu vēžveidīgo kravai desmit klientiem Spānijā, sacīja Hodžsons.

Pirms breksita vairumam piegāžu bija vajadzīgs tikai paziņojums par piegādi, bet tagad ir vajadzīgs eksporta veselības sertifikāts, zvejas sertifikāts, muitas atļauja un drošības dokumenti, skaidroja uzņēmumam pārstāvis.

Briti 2016.gada referendumā ar nelielu balsu pārsvaru nobalsoja par izstāšanos no ES.

Lielbritānija 2020.gada 31.janvārī izstājās no bloka, bet 31.decembrī noslēdzās pārejas periods.

Pēc vairākus mēnešus ilgušajām debatēm Ziemassvētkos tika panākta tirdzniecības vienošanās.