LETA10 нояб.

Jēkabpilī iereibis vadītājs bez tiesībām policistam piedāvā 1000 eiro kukuli

Izvairoties no kriminālatbildības, Jēkabpilī iereibis vadītājs bez tiesībām pirmdien policistam piedāvājis 1000 eiro kukuli informēja Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes pārstāve Dace Kalniņa.

Pirmdien Jēkabpilī, Rīgas ielā, policijas darbinieki, veicot dienesta pienākumus, apturēja automašīnu "Chrysler Town&Country" un konstatēja, ka automašīnas vadītājs ir sēdies pie stūres alkohola reibumā. Veicot alkohola pārbaudi, 1950.gadā dzimušā vīrieša izelpā konstatētas 1,55 promiles. Turklāt viņš vadīja automašīnu bez likumā noteiktā kārtībā iegūtām transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām.

Lai izvairītos no kriminālprocesa sākšanas par pārkāpumiem, vīrietis solīja likumsargam samaksāt 1000 eiro. Pret autovadītāju sākts kriminālprocess par kukuļa piedāvāšanu valsts amatpersonām, un vīrietis tika aizturēts. Tāpat sākts otrs kriminālprocess par automašīnas vadīšanu alkohola reibumā un bez likumā noteiktā kārtībā iegūtām transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām.

Atbilstoši Krimināllikuma 323.panta pirmajai daļai, par kukuļa došanu vai piedāvāšanu valsts amatpersonai, lai tā, izmantojot savu dienesta stāvokli, izdarītu vai neizdarītu kādu darbību, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem, īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu.