МирLETA22 янв.

Izraēlā pieaug neapmierinātība ar karantīnas režīma pārkāpumiem

Izraēlas sabiedrībā pieaug neapmierinātība ar ultraortodoksālā jūdaisma sekotājiem, kuri neievēro karantīnas režīmu, kas noteiks jaunā koronavīrusa ierobežošanai.

Izraēlas ziņu vietne "ynet" vēsta, ka tūkstošiem bērnu trešdien apmeklējuši skolu Bnei Brakā, kas atrodas pie Telavivas, un policijas klātbūtne ielās nav bijusi liela.

Pašreiz Izraēlā ir spēkā karantīnas režīms, kura ietvaros slēgtas visas mācību iestādes, izņemot speciālās izglītības skolas.

Ultraortodoksālā jūdaisma sekotāju kopienās ir vislielākais ar jauno koronavīrusu saslimušo skaits, un sabiedrībā pieaug sašutums par to, ka policija nenodrošina ierobežojumu ievērošanu.

Policisti, kas reaģēja uz izsaukumiem par mājsēdes pārkāpumiem ultraortodoksālo ebreju rajonos Jeruzalemē, tika apmētāti ar akmeņiem. Vienai no policistu automašīnām tika izsists logs, un akmens trāpījis policistam pa galvu.

Kāds Jeruzalemes iedzīvotājs medijiem atklāja, ka vairākkārt veltīgi ziņojis policijai par reliģiskās skolas darbošanos, pārkāpjot karantīnas režīma noteikumus.

Zināms, ka ultraortodoksālā jūdaisma sekotāju apdzīvotajos rajonos notikušas arī lielas kāzas, kuras policija nav izjaukusi.

Telekanāls 12 otrdienas vakarā ziņoja, ka pēdējā gada laikā tikai 2,3% sodanaudu par koronavīrusa ierobežošanai noteikto pasākumu pārkāpumiem piemēroti ultraortodoksālā jūdaisma piekritējiem.

Telekanāls ziņoja, ka 40% apstiprināto Covid-19 gadījumu pašlaik ir saslimušie no ultraortodoksālā jūdaisma sekotāju kopienām.