LETA9 мар.

Itālijā aizdomās par Parīzes teroristu atbalstīšanu aizturēts alžīrietis

Itālijā aizturēts 36 gadus vecs alžīrietis, kas tiek turēts aizdomās par dalību džihādistu grupējumā "Islāma valsts" un palīdzības sniegšanu Parīzes 2015.gada novembra terorakta rīkotājiem, pirmdien pavēstīja Itālijas policija.

Kā uzskata Itālijas dienviddaļas pilsētas Bari terorisma lietu izmeklētāji, aizdomās turamais tiešā veidā atbalstījis islāmistu pašnāvniekus spridzinātājus un šāvējus, kam viņš "garantējis viltotu dokumentu pieejamību", teikts policijas paziņojumā.

2015.gada 13.novembra slaktiņā Parīzē teroristi nogalināja 130 cilvēkus, bet 350 ievainoja.

Izmeklētāji uzskata, ka aizturētais vīrietis un divi viņa brāļi bijuši dalībnieki "Islāma valsts" šūniņā, kas darbojusies Francijā un Beļģijā, vēsta itāļu mediji.

Aizturētais ir Atmane Tuami, vēsta laikraksts "La Repubblica". Viņš jau atradies ieslodzījumā Bari cietumā par viltotu dokumentu izmantošanu, bet jūnijā bijis paredzēts viņu atbrīvot.

Aizturēšanas orderī teikts, ka Tuami un viņa brāļi kopš 2010.gada kontaktējušies ar Amedi Kulibali un Šerifu Kuaši - Parīzes 2015.gada janvāra teroraktu dalībniekiem, kas uzbruka ebreju lielveikalam un žurnāla "Charlie Hebdo" redakcijai, vēsta laikraksts.