LETA3 нояб.

IT izglītības fonds "Start (IT)" apņēmies apmācīt 10 000 iedzīvotāju par mākslīgo intelektu

Lai mudinātu sabiedrību apgūt jaunas zināšanas, īpaši tehnoloģiju lietošanā, informāciju tehnoloģiju (IT) izglītības fonds "Start (IT)" apņēmies bezmaksas mācībās par mākslīgo intelektu "Elements of AI" iesaistīt vismaz 10 000 Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju informēja "Start (IT)" projektu vadītāja Ance Kancere.

Viņa atklāja, ka mākslīgā intelekta bezmaksas kurss "Elements of AI" latviešu valodā ir pieejams no maija, un tam pašlaik reģistrējušies ap 5000 dalībnieku no Latvijas. Fonda mērķis ir apmācīt divreiz vairāk nekā iepriekš. Kopš "Elements of AI" izveides 2018.gada pavasarī kopumā tam pasaulē reģistrējušies 400 000 cilvēku no vairāk nekā 170 valstīm - 25% no tiem, kas reģistrējušies, ir virs 45 gadiem, 40% kursa dalībnieku ir sievietes.

Lai iedrošinātu iesaistīties, "Start(IT)" sadarbībā ar Rīgas pilsētas pašvaldību un Cēsu novada pašvaldību 5.novembrī plkst.16 tiešsaistē portālā "Delfi" rādīs un stāstīs gan par kursa mērķiem, saturu, ieguvumiem, gan kopā ar Baibu Sipenieci-Gavari izpildīs kursa pirmās nodarbības uzdevumus.