ЛатвияLETA23 апр.

Ierosināta dienesta pārbaude par zemessargu inficēšanos ar Covid-19

Pēc tam, kad pamatapmācību laikā ar Covid-19 inficējušies zemessargi, par šo faktu ir ierosināta dienesta pārbaude intervijā Latvijas Radio pastāstīja Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Leonīds Kalniņš.

Skaidrojot iespējamos iemeslus zemessargu saslimšanai, Kalniņš norādīja, ka Zemessardzē, neraugoties uz pandēmijas milzīgo iespaidu, apmācības process ir pieaudzis salīdzinājumā ar pagājušo gadu. Aprīlī nedēļas griezumā apmācībās piedalījušies 2000 zemessargu.

"Otrs aspekts ir cilvēku mentālā psiholoģija, jo mēs esam pieraduši pie šīs bīstamās situācijas un dažreiz ļoti brīvi attiecamies pret to, kas ir ieviests, kas ir elementāras higiēniskās prasības. Tajā konkrētajā gadījumā maska netika uzvilkta pēc šaušanas nodarbības," skaidroja Kalniņš.

Viņš apliecināja, ka tas bijis izņēmums, nevis ierasta prakse mācību laikā.

Tāpat zināms, ka netika veikti Covid-19 testi pirms konkrētām apmācībām. NBS komandieris to skaidroja ar valsts apmaksātu testu apjoma izsīkumu bruņotajiem spēkiem. Savukārt NBS budžetā nevarēja atļauties veikt tik daudz izmeklējumus zemessargiem, atklāja Kalniņš.