LETA9 апр.

Huntas atbalstītāji pārņēmuši kontroli pār Mjanmas vēstniecību Londonā

Mjanmas huntai lojālie diplomāti pārņēmuši kontroli pār Mjanmas vēstniecību Londonā, liedzot misijas ēkā iekļūt vēstniekam Kjavam Zvaram Minnam, kas pieprasījis pučā gāztās valdības vadītājas Aunas Sanas Su Či atbrīvošanu.

Kontroli pār vēstniecību, īstenojot "puča paveidu", sagrābis militārais atašejs, sacīja vēstnieks.

Hunta pagājušajā mēnesī atsauca Kjavu Zvaru Minnu pēc tam, kad viņš pučistus bija aicinājis atbrīvot Aunu Sanu Su Či un prezidentu Vinu Mjintu.

Kad vēstnieks pametis diplomātisko misiju, tajā iekļuvuši huntas atbalstītāji.

"Viņi ir saņēmuši instrukcijas no galvaspilsētas, tāpēc viņi man neļaus iekļūt ēkā," laikrakstam "Daily Telegraph" sacīja diplomāts, aicinot Lielbritānijas valdību iejaukties.

Vaicāts, kas pārņēmis kontroli pār vēstniecību, diplomāts sacīja: "Aizsardzības atašejs. Viņi okupē manu vēstniecību."

Kā vēsta laikraksts "The Times", aizsardzības atašejs vēlas panākt, lai pilnvarotā lietveža amatā tiek iecelts līdzšinējais vēstnieka vietnieks Čits Kins.

Lielbritānijas ārlietu ministrs Dominiks Rābs tviterī paudis atbalstu vēstniekam.

"Mēs nosodām iebiedēšanas soļus, ko Mjanmas militārais režīms vakar īstenoja Londonā, un es apliecinu cieņu Kjavam Zvaram Minnam par viņa drosmi," norādīja ministrs. "Apvienotā Karaliste turpina aicināt, lai tiktu izbeigts apvērsums un šausminošā vardarbība, un ātri atjaunota demokrātija."

Kopš militārā hunta februāra sākumā sagrāba varu Mjanmā, karavīri un policisti, apspiežot protestus, nogalinājuši simtiem cilvēku.

Atbilstoši Politieslodzīto atbalsta apvienības aplēsēm nogalināti vismaz 598 civilisti un teju 2900 apcietināti.